Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Do poczytania w ciszy

19.10.2018 19:30 | 0 komentarzy | 2 115 odsłony | red

Na weekend mamy dla Was jak zwykle ciekawą lekturę. Zobaczcie bohaterów naszych materiałów.

0
Do poczytania w ciszy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mama z misją
Największym problemem rodziców niepełnosprawnych dzieci jest lęk przed tym, co będzie. Jak syn czy córka poradzi sobie, gdy zabraknie opiekunów. W ramach cyklu „Chrzanowianie" Jolanta Siata opowiada Ewie Solak o życiu z niepełnosprawnym dzieckiem, rodzinie oraz o ulubionych miejscach w Chrzanowie


Tak myśli Szymon Hołownia
O aborcji, uchodźcach, emigrantach, politykach, Kościele, pedofilii, ale też o głodzie, ekologii i handlu ludźmi. Znany dziennikarz, prezenter i publicysta katolicki, dzielił się swoimi myślami na spotkaniu z sympatykami w Chełmku. Słuchał go i notował Tadeusz Jachnicki.


Ja wam jeszcze pokażę
Z szarej myszki, gospodyni domowej i zapracowanej mamy, stała się silną i odważną kobietą. Nie boi się mówić, czego chce. Helena Roszak z Chrzanowa realizuje swoje marzenia. Jako fajterka Ewy Chodakowskiej wspiera też przemianę innych pań. Przeczytaj, jak zrzuciła 39 kilogramów! Z Heleną Roszak rozmawia Eliza Jarguz-Banasik.


Z Mętkowa do Abbey Road
- Nie chodzi mi o sławę, tylko żeby robić to, co lubię. I żeby przy okazji dało się z tego żyć - mówi Michał Parzymięso z Mętkowa, jeden z dobrze zapowiadających się gitarzystów młodego pokolenia. Z muzykiem rozmawiał Łukasz Dulowski.


Kasa, numerek... i znicz jest nasz
Przy cmentarzu w Porębie Żegoty stanął zniczomat. Jego konstruktor - Paweł Grondalczyk - twierdzi, że drugiego takiego samego urządzenia nie ma na całym świecie. Opowiedził o nim Łukaszwi Dulowskiemu.


Barok bez złota to tylko w Wilnie
Uczniowie ZST-U w Trzebini szukali na Litwie i Łotwie śladów polskości. Okazało się, że w przestrzeni publicznej w obu krajach jest ich niewiele. Za to jest tam wiele sympatycznyh zakątków, o których opowiedzieli Markowi Oratowskiemu.

 

Naszym Czytelnikom życzymy dobrych wyborów niedzielę i przyjemnej lektury, na przykład w czasie ciszy wyborczej.

Kto nie zdążył kupić papierowego wydania "Przełomu", ma możliwość poczytać elektroniczne wydanie gazety, które znajdzie TUTAJ.