Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Nasze państwo nie jest gotowe

02.10.2018 12:29 | 6 komentarzy | 9 836 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Przepisy się zmieniły. Dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej nie musimy mieć przy sobie. Kontrolujące nas służby wszystko zweryfikują online, ale co w przypadku, gdy jesteśmy uczestnikami niewielkiej stłuczki i nie chcemy wzywać policji?

6
Nasze państwo nie jest gotowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W erze internetu właściwie w każdej komórce na bieżąco jesteśmy w stanie zweryfikować czy dany pojazd jest ubezpieczony, wchodząc na stronę www.ufg.pl, czyli Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tam, w bazie OC i AC, można sprawdzić czy sprawca, uczestnik stłuczki, ma aktualne ubezpieczenie pojazdu. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny.

Można też wozić zdjęcie polisy w telefonie.

- Nasze państwo nie jest jeszcze gotowe na takie rozwiązania. Owszem, niech policja sobie sprawdza w internecie i nas nie karze za brak dowodu ubezpieczenia przy sobie, ale jak funkcjonariusze będą mieli problem z połączeniem z internetem, to postoimy i poczekamy. Gdy dojdzie do stłuczki i nie będziemy wzywać policji, to też może zawieść internet. I co wówczas? Zobowiążemy sprawcę, by do nas dzwonił? Bzdura - kwituje Małgorzata Malinowski, właścicielka agencji ubezpieczeniowej.