Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

„Kler" wszedł na ekrany kin i od razu przyciągnął tłumy

28.09.2018 21:00 | 12 komentarzy | 10 649 odsłon | Anna Jarguz

Niemal wszystkie bilety na weekendowe seanse w kinie Sokół w Trzebini są już zarezerwowane. Film Wojtka Smarzowskiego bije rekordy popularności.

12
„Kler" wszedł na ekrany kin i od razu przyciągnął tłumy
Na "Kler" trzeba rezerwować bilet nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widzowie robili rezerwacje z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wszystkie bilety na seans w piątek, o godz. 17, sprzedały się. Podobnie na ten o 19.45. W sobotę i niedzielę też będzie problem z ich zakupem.

- Na seans o 17 zostało jedno wolne miejsce, na ten o 19.45 jakieś pięć, ale porozrzucanych po całej sali. Zainteresowanie filmem jest ogromne - mówi kasjerka w kinie Sokół.

- Przyszłam dziś z córką w przekonaniu, że kupimy bilet w kasie i pójdziemy na film, a tu się okazało, że już nie ma. Zrobiłyśmy rezerwację dopiero na wtorek, bo wcześniej wolnych miejsc koło siebie nie ma - mówi mieszkanka Trzebini, spotkana w kinie. Na pytanie, dlaczego chce zobaczyć „Kler", odpowiada:

- Żyjemy w demokratycznym państwie i nikt nie ma prawa nam niczego zabraniać. Jeśli ktoś nie chce zobaczyć filmu, niech nie idzie do kina. Moja córka ma 18 lat i sama decyduje, co chce, a czego nie chce oglądać. Ja jej niczego nie ograniczam. Żeby wyrobić sobie zdanie, film trzeba najpierw zobaczyć - mówi.

W chrzanowskim kinie Sztuka też są tłumy. Jak poinformowano nas w MOKSiR od rana urywają się telefony. Do kasy ustawia się kolejka chętnych.