Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarze Żarek popełnili błąd i mają tylko punkt

23.09.2018 20:25 | 2 komentarze | 4 076 odsłony | Marek Oratowski

Niedzielny mecz Żarek z Kalwarianką zakończył się podziałem punktów. Gospodarze liczyli na wygraną z sąsiadem w tabeli. Rywale zagrali jednak twardo w obronie, a jeden z ataków na początku drugiej odsłony zamienili na gola.

2
Piłkarze Żarek popełnili błąd i mają tylko punkt
Piłkarze Kalwarianki wyprowadzają w Żarkach atak z własnej połowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Wadowice

LKS Żarki - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-1 (1-0)
1-0 Patryk Kosowski (9), 1-1 Wojciech Ryszawy (52)

Żarki: Nędza - Saternus, Szafran, Jesionowski, Horawa, Bulek (71. Żegleń), Gucik, Glistak (71. Knapik), Patyk (80. Piwowarski), Kurzak, Kosowski

W 9. minucie bramkarz gości zderzył się z obrońcą, a Patryk Kosowski przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik znów miał wyborną okazję, jednak z siedmiu metrów uderzył nad poprzeczką. Potem gra się wyrównała, ale gościom nie udało się w pierwszych 45 minutach poważniej zagrozić bramce Łukasza Nędzy.

Za to początek drugiej połowy goście mieli tak udany, jak gospodarze pierwszej. Nie zrozumieli się defensorzy Żarek, co wykorzystał trafieniem z dystansu Wojciech Ryszawy. Potem oba zespoły przeprowadziły kilka szybkich akcji. W samej końcówce po rozegraniu wolnego z lewej strony pola karnego najlepszą okazję mieli goście, ale strzelający z linii szesnastki zawodnik Kalwarianki Wiktor Kołodziej uderzył nad poprzeczką.

- Chcieliśmy wygrać z rywalem, który ma tyle samo punktów, co my. Nie udało się. Z przebiegu gry jednak remis jest sprawiedliwy. Szymon Knapik wszedł dopiero w końcówce, bo jest po kontuzji - skomentował Robert Saternus, grający trener Żarek.

Nadwiślanin Gromiec - Tempo Białka 1-1
Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - Garbarz Zembrzyce 5-0

Klasa A - Chrzanów

SPRiN Regulice - Wisła Jankowice 0-1
Promyk Bolęcin - Błyskawica Myślachowice 0-3

Klasa A - Oświęcim

LKS Bobrek - Soła Łęki 0-7

Klasa B - Chrzanów

Polonia Luszowice - UKS Górnik Siersza 1-3