Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nocne rajdy po ulicach denerwują mieszkańców

22.09.2018 14:00 | 9 komentarzy | 7 302 odsłon | Marek Oratowski

Mieszkańcy libiąskiej Flagówki alarmują, że po remoncie ulicy 11 Listopada kierowcy wieczorami jeżdżą tam bardzo szybko. Ludzie czekają na reakcję policji. Temat dotyczy nie tylko Libiąża.

9
Nocne rajdy po ulicach denerwują mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na spotkaniu w sprawie bezpieczeństwa na osiedlu odbytym w LCK temat zasygnalizowała jedna z libiążanek. Burmistrz Jacek Latko zapewnił, że w planie jest wykonanie progów zwalniających. Takich, które będą przeszkodą dla samochodów osobowych. Autobusy zaś mogą po nich bez problemu przejeżdżać.

Dla policjantów temat nie jest nowy.

- Pierwsze informacje pojawiły się w marcu na debacie społecznej w Chrzanowie. Dotyczyły one m.in. ulic Trzebińskiej, Chechlanej, Szpitalnej i Broniewskiego. Mieszkańcy skarżyli się na nadmierną prędkość i hałas opon. Pojedyncze zgłoszenia odnotowały również komisariaty w Trzebini i Alwerni. Oczywiście reagujemy na wszelkie objawy łamania przepisów ruchu drogowego, kierując patrole w miejsca wskazane przez zgłaszających. O ile policjanci z wydziału ruchu drogowego dysponują narzędziami umożliwiającymi pomiar prędkości i wyciąganie konsekwencji wobec kierowców, którzy ją przekraczają, to nie posiadamy na wyposażeniu mierników poziomu dźwięku - informuje mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik KPP w Chrzanowie.

Prosi osoby będące świadkami tego rodzaju wykroczeń o informowanie na bieżąco o problemie, by dyżurny skierował patrol w odpowiednie miejsce. Przypomina, że zgłaszający nie muszą podawać swoich danych.

W przypadku zaistnienia takiego zdarzenia na konkretnej ulicy, można ją też zaznaczyć w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest na bieżąco weryfikowana.