Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

21.09.2018 10:41 | 4 komentarze | 5 524 odsłon | Michał Koryczan

W najbliższą sobotę zespół MKS Libiąż zagra pierwszy w historii mecz o punkty. Jego rywalem będzie Ciężkowianka Jaworzno.

4
Premiera po bojkocie
Trener MKS Libiąż Jakub Korba (w wyskoku) w czasach gry w Arce Babice w sezonie 2015/2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończył się bojkot w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy. W związku z tym w najbliższą sobotę MKS Libiąż (klub powstał pod koniec ubiegłego roku) zagra pierwszy mecz o stawkę. Trener i piłkarze musieli na to czekać do ósmej kolejki.

- Zdawałem sobie sprawę jaka jest sytuacja. Robiłem jednak swoje. Zagraliśmy kilka sparingów, ale to nie to samo co spotkania mistrzowskie. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy będą nas postrzegać przez pryzmat tego, co się wydarzyło, ale bierzemy to na klatę - mówi Jakub Korba, trener libiąskiego zespołu.

Na początek MKS zmierzy się na wyjeździe z Ciężkowianką Jaworzno (sobota, 22 września, godz. 16), która w sześciu pojedynkach tego sezonu wywalczyła 13 punktów, notując cztery wygrane, remis i porażkę.

- Tak naprawdę nie znam tej ligi. Najbliższy przeciwnik jest więc dla nas pewną niewiadomą. Kilka najbliższych meczów pokaże, w jakim jesteśmy miejscu. Na pewno chciałbym wygrywać wszystkie spotkania. W tym sezonie nie mamy postawionego celu, jakim byłby awans do klasy okręgowej, ale dobrą pracą można zrobić dużo - mówi Jakub Korba.

Jeśli chodzi o kadrę libiąskiego zespołu, to do rozgrywek zgłoszonych zostało jak dotąd 24 piłkarzy. W gronie tym są m.in.: Łukasz Hejnowski (w przeszłości występował w barwach m.in. Ruchu Chorzów, Szczakowianki Jaworzno, Janiny Libiąż, Orła Balin, Nadwiślanina Gromiec, Górnika Libiąż czy LKS Żarki), Dariusz Czyszczoń (były pomocnik Arki Babice i MKS Trzebinia-Siersza), Miłosz Burza (zawodnik występujący w przeszłości w Janinie Libiąż, MKS Alwernia, Nadwiślaninie Gromiec i KS Chełmek), Damian Lickiewicz (wychowanek Janiny Libiąż, grający w przeszłości także w MKS Trzebinia-Siersza, drugoligowym Przeboju Wolbrom, Nadwiślaninie Gromiec, Górniku Libiąż i Zagórzance Zagórze), Kamil Pater (były zawodnik Janiny Libiąż, Unii Oświęcim, LKS Bobrek, KS Chełmek i Nadwiślanina Gromiec) i Beniamin Łuczak (ostatnio SMS Łódź, a wcześniej Unia Oświęcim i Janina Libiąż).