Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Ekstraklasowa młodzież za słaba na Fablok

16.09.2018 21:55 | 3 komentarze | 5 112 odsłon | Adam Banach

Ruch Chorzów postanowił uczcić pamięć swojej legendy. W turnieju im. Gerarda Cieślika rywalizowały 32 zespoły z całej Polski. Najlepsi w stawce okazali się młodzicy Fabloku Chrzanów odprawiając z kwitkiem m.in. rywali z Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin czy Korony Kielce.

3
Ekstraklasowa młodzież za słaba na Fablok
Zespół Fabloku Chrzanów wygrał Turniej im. Gerarda Cieślika. Fot. Z archiwum Fabloku Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy Fabloku Chrzanów z rocznika 2006 od lat należą do czołówki w swojej kategorii wiekowej co udowadniali w wielu turniejach. Podobnie było w ten weekend w Chorzowie. Podopieczni Łukasza Matusika wygrali swoją grupę by w fazie pucharowej po karnych poradzić sobie z Koroną Kielce i Pogonią Szczecin.

Nieco łatwiej było w półfinale gdzie 3-0 wygrali z AP Mam Talent. Finał ponownie trzymał w napięciu. W regulaminowym czasie był remis 2-2, a do pokonania Zagłębia Lubin potrzebne były karne.

- Jestem w szoku, co pokazali chłopcy w tym turnieju. Mam nadzieję, że ten wynik odbije się echem w naszym regionie. Najtrudniej było w finale. Zagłębie wcześniej wysoko pokonywało rywali. Z nami też dwukrotnie prowadzili, ale nie daliśmy im odskoczyć - relacjonuje trener Fabloku Łukasz Matusik.

Wraz z zespołem liczy na dobry występ w kolejnych turniejach towarzyskich oraz awans do pierwszej ligi wojewódzkiej (aktualnie Fablok przewodzi w stawce drugiej ligi).

- Chciałbym także aby chłopcy z wiekiem nie rozeszli się po innych klubach. Do tego trzeba jednak wsparcia miasta, aby w Chrzanowie były odpowiednie warunki do treningu - mówi Łukasz Matusik.

Poza złotymi medalami dla drużyny do Fabloku powędrowała także nagroda indywidualna dla najlepszego bramkarza Dawida Kraczki. W zespole zagrali także: Filip Kot, Filip Śmiłek, Oskar Głowacz, Patryk Zając, Maciej Kubala, Oskar Mostowik, Oskar Stępniak, Marcin Karcz, Szymon Diaw, Tomasz Dusik, Konrad Machowski, Piotr Zieliński, Dawid Szewczyk.