Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Bojkot się nie skończył? W Krakowie są zaskoczeni

12.09.2018 15:54 | 27 komentarzy | 8 113 odsłon | Michał Koryczan

Arsenał polubownych środków: argumentów i perswazji, zaczyna się wyczerpywać - mówi Jerzy Nagawiecki z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie.

27
Bojkot się nie skończył? W Krakowie są zaskoczeni
Przedstawiciele klubów chrzanowskiej A-klasy nie zamierzają kończyć bojkotu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas wtorkowego spotkania, przedstawiciele klubów chrzanowskiej A-klasy zdecydowali, że nie zakończą bojkotu w tych rozgrywkach.

Zaskoczenia w tej sytuacji nie kryje Jerzy Nagawiecki, rzecznik prasowy i członek Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- W ubiegły czwartek, podczas spotkania z prezydium MZPN, przedstawiciele zarządu chrzanowskiego podokręgu zadeklarowali, że kluby kończą protest i zaczną grać z MKS Libiąż. Równocześnie padła propozycja, żeby z chrzanowskiej A-klasy do „okręgówki" awansowała nie jedna, ale dwie drużyny, na co przystaliśmy. Teraz okazuje się, że decyzja chrzanowskich klubów jest zupełnie inna. Władze podokręgu powinny się zastanowić nad tym co robią i za jaką stoją opcją - mówi Jerzy Nagawiecki.

Według Zbigniewa Jastrzębskiego, członka zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów, propozycja nie była wiążąca, bo padła z ust jednego z członków zarządu PPN, ale nie była wcześniej uzgodniona z resztą zarządu.

Działacze PPN nie ukrywają, że protest może się zakończyć odwołaniem zarządu, wprowadzeniem do podokręgu komisarza, a nawet rozwiązaniem PPN Chrzanów. Zgodnie ze statutem, to właśnie zarząd MZPN powołuje i rozwiązuje podokręgi.

- Arsenał polubownych środków: argumentów i perswazji, zaczyna się wyczerpywać. W najbliższym czasie musi nastąpić przełom. Nie potrafię dziś powiedzieć, co będzie dalej - mówi Jerzy Nagawiecki.

Jak dodaje, zapewne nad sprawą bojkotu w chrzanowskiej klasie A pochyli się Zjazd Delegatów MZPN, który obradować będzie w najbliższy piątek, 14 września w Zamku Królewskim w Niepołomicach oraz Zarząd MZPN, który zbierze się najpewniej zaraz po zjeździe.