Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Piłkarskie emocje w środku tygodnia

10.09.2018 21:45 | 0 komentarzy | 2 413 odsłony | Michał Koryczan

W najbliższych dniach w regionie nie zabraknie futbolowych pojedynków. Czekają nas bowiem kolejne zmagania ligowe oraz w Pucharze Polski.

0
Piłkarskie emocje w środku tygodnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Puchar Polski - półfinał na szczeblu PPN Chrzanów

LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec (wtorek, 11 września, godz. 16.30)
W pierwszym ze spotkań półfinałowych dojdzie do pojedynku dwóch zespołów z gminy Libiąż. Zarówno LKS Żarki, jak i Nadwiślanin Gromiec rywalizują na co dzień w klasie okręgowej.
W miniony weekend pierwsza z tych ekip pauzowała. Druga natomiast doznała wysokiej, bo 0-4, porażki u siebie z liderującą Niwą Nowa Wieś.


Klasa A - Chrzanów

SPRiN Regulice - Korona Lgota (środa, 12 września, godz. 17)
MKS Alwernia - Ciężkowianka Jaworzno (środa, 12 września, godz. 17)
Zagórzanka Zagórze - Błyskawica Myślachowice (środa, 12 września, godz. 17)
Victoria Zalas - Fablok Chrzanów (środa, 12 września, godz. 17)
Wolanka Wola Filipowska - Wisła Jankowice (środa, 12 września, godz. 17)
Promyk Bolęcin - UKS Dulowa (środa, 12 września, godz. 17)

W ubiegły weekend doszło w A-klasie do zmiany lidera. Przegraną Błyskawicy z Fablokiem wykorzystał Kamień. Dzięki zwycięstwu nad Wolanką awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Długi się tym jednak nie nacieszy, bo w środowej serii spotkań pauzuje. Tymczasem mający tyle samo punktów na koncie MKS Libiąż zainkasuje pełną pulę za piąty w tym sezonie walkower. Tym razem mecz z libiążanami odwołała Tęcza Tenczynek.
Przeskoczyć w klasyfikacji drużynę Startu może w środę także poprzedni lider, czyli zespół z Myślachowic. Musi jednak wygrać w Zagórzu. Podbudowana dwoma wygranymi z rzędu Zagórzanka z pewnością postara się jednak pokrzyżować plany Błyskawicy i podtrzymać zwycięską passę.
Ciekawie powinny być w derbach gminy Trzebinia, w których Promyk Bolęcin podejmie UKS Dulowa. Gospodarze przegrali dwa ostatnie mecze ligowe i zrobią wszystko, aby przerwać złą serię. Na pełną pulę liczę zapewne też goście, którzy w niedzielę pokonali wysoko Victorię Zalas.
Niedawny pogromca Promyka, czyli Wisła Jankowice ze sporymi nadziejami jedzie do Woli Filipowskiej. Przy korzystnym układzie wyników, ma szansę wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli.
Lgota, która jako jedyna w rozgrywkach nie zdobyła jeszcze choćby punktu, zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem z Regulic. Koronę czeka trudne zadanie, bo SPRiN potrafił w tym sezonie wygrać na swoim terenie z silną Ciężkowianką.


Małopolska liga młodzików

UKS Górnik Libiąż - Beskidzka AP Ropa (środa, 12 września, godz. 17)