Ziemia chrzanowska

Ciemne chmury nad Trzebinią zwiastowały nie tylko deszcz (WIDEO, ZDJĘCIA)

08.09.2018 20:00 | 14 komentarzy | 11 733 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali w sobotę na swoim stadionie z Orłem Ryczów.

14
Ciemne chmury zaczęły sięzbierać na stadionie w Trzebini niedługo po rozpoczęciu meczu

IV liga

MKS Trzebinia - Orzeł Ryczów 1-3 (0-2)

0-1 Maciej Zębala (20), 0-2 Piotr Włosiak (45), 0-3 Maciej Zębala (60), 1-3 Michał Kowalik (84)

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka (38. Sawczuk), Kalinowski, M. Marszałek (46. Jarosz), Sz. Kurek (62. Kukiełka), Skrzypek, P. Sermak (46. Sochacki), Szczurek, Kowalik, Wilczek (75. Cząstka)

Orzeł: Kawaler - Biela (74. D. Dukała), Matejko, Skwarczeński, Pluta, Para, Drobniak, Włosiak (46. Wilczyński), A. Pater (66. Kowalówka), Zębala (85. Kozioł), Fall (85. Wnęk)

„Żółto-czarni" nie wygrali czwartego ligowego meczu z rzędu. Złą passę przedłużyli w pojedynku z Orłem Ryczów.
Tuż po rozpoczęciu spotkania nad stadionem zebrały się ciemne chmury, które jak się potem okazało nie zwiastowały gospodarzom nic dobrego. Gościom wręcz przeciwnie. To oni w pierwszej połowie, przy padającym (momentami dość mocno) deszczu, czuli się znacznie lepiej.
W 20. minucie wyszli na prowadzenie. Ousseynou Fall popisał się precyzyjnym prostopadłym podaniem do Macieja Zębali, a ten pokonał Tomasza Wróbla.
Niespełna dziesięć minut później mogło być 2-0 dla Orła. Szczęścia zabrakło jednak Klemensowi Drobniakowi. Były zawodnik MKS uderzył z rzutu wolnego w słupek.
Tuż przed przerwą przed szansą stanął Adrian Pater, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem miejscowych.
Chwilę później Orzeł dopiął jednak swego i Piotr Włosiak z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.
W pierwszej odsłonie trzebinianie nie zmusili Konrada Kawalera do większego wysiłku. Poza dwoma golami stracili też Radosława Górkę, który doznał kontuzji i musiał przedwcześnie opuścić murawę.
Po zmianie stron pogoda znacznie się poprawiła, MKS ruszył do odrabiania strat, ale po kwadransie przegrywał już 0-3. Po podaniu od Adriana Patera z lewego skrzydła, swoją drugą bramkę w meczu zdobył Maciej Zębala.
Chwilę wcześniej sytuację jeden na jeden z Tomaszem Wróblem zmarnował Ousseynou Fall uderzając lekko i wprost w bramkarza.
Trzebinianie starali się szybko odpowiedzieć, jednak próby Marcina Kalinowskiego i Michała Kowalika nie znalazły drogi do celu.
Kapitalnych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali też Ousseynou Fall i Grzegorz Kowalówka, pudłując z najbliższej odległości.
W 79. minucie po starciu z rywalem padł Łukasz Sochacki. Miejscowi domagali się podyktowania jedenastki, ale arbiter uznał, że faul nastąpił jeszcze przed linią pola karnego.
W 85. minucie MKS wreszcie strzelił bramkę. Michał Kowalik popisał się indywidualną akcji i uderzeniem w długi róg nie dał szans Konradowi Kawalerowi.
Trafienie to okazało się jednak tylko honorowym, choć trzebinianie do końca walczyli o kolejne bramki. Najbliższy powodzenia był w doliczonym czasie gry Michał Kowalik. Jego strzał z szesnastu metrów był jednak minimalnie niecelny.