Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Podokręgowi piłkarskiemu grozi rozwiązanie

06.09.2018 20:20 | 36 komentarzy | 7 645 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 20:30

Prezydium Małopolskiego Związku Piłki Nożnej chce, żeby zarząd chrzanowskiego podokręgu przekonał kluby A-klasy do zakończenia bojkotu. Jeśli mu się nie uda, mogą go czekać surowe konsekwencje.

36
Podokręgowi piłkarskiemu grozi rozwiązanie
Zarząd PPN Chrzanów. W górnym rzędzie: Zdzisław Bębenek, Bogdan Ślusarczyk, Stanisław Bąk, Bartłomiej Gębala, Stanisław Bogacz i Maciej Matusik. W dolnym rzędzie: Leon Kozioł, Lesław Głuch, Józef Cichoń, Zbigniew Jastrzębski i Antoni Gawronek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy kluby piłkarskie powinny zakończyć bojkot w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy?

W czwartek zarząd Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów spotkał się w Krakowie z prezydium Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie bojkotu w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy.

- Członkowie prezydium pośrednio przyznali się do błędu. Mimo to chcą, żeby zarząd PPN Chrzanów przekonał kluby do zakończenia protestu. Jeśli nie dojdziemy do kompromisu, to istnieje groźba, że komisarz wejdzie do podokręgu i w konsekwencji zostanie on rozwiązany. Zgodnie z przepisami zarząd MZPN ma takie prawo - mówi Leon Kozioł, wiceprezes MZPN.

W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania zarządu PPN Chrzanów z przedstawicielami klubów A-klasy.

- Dobrego wyjścia nie ma. Straciliśmy już bardzo pod względem wizerunkowym. Przez jedną głupią decyzję możemy stracić podokręg, o który walczyło się wiele lat - mówi Leon Kozioł.

Przypomnijmy, że na początku lipca zarząd MZPN podjął uchwałę, że powstały pod koniec tamtego roku MKS Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

Działacze pozostałych klubów klasy A uznali, że o ile decyzja ta jest zgodna z przepisami, to nie ma jednak nic wspólnego z duchem sportu. Zapowiedzieli, że jeśli się ona nie zmieni, to zbojkotują spotkania ligowe z libiążanami.

Jak dotąd mecze walkowerem oddały Victoria Zalas, Promyk Bolęcin i Wolanka Wola Filipowska. Grać z libiąskim zespołem nie zamierzają też kolejni rywale, czyli SPRiN Regulice, Tęcza Tenczynek i MKS Alwernia, które wysłały do PPN Chrzanów pisma w tej sprawie.