Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Niedawno świętowali jubileusz, dzisiaj wycofali zespół z rozgrywek

16.08.2018 19:13 | 4 komentarze | 5 232 odsłon | Michał Koryczan

W rozpoczynającym się wkrótce sezonie piłkarskim chrzanowskiej B-klasy zabraknie drużyny Klubu Sportowego Tempo Płaza.

4
Niedawno świętowali jubileusz, dzisiaj wycofali zespół z rozgrywek
B-klasa prowadzona przez PPN Chrzanów będzie liczyła w nowym sezonie dziesięć zespołów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów trafiło pismo, w którym przedstawiciele Tempa poinformowali o tym, że drużyna seniorska tego klubu nie przystąpi w tym sezonie do rozgrywek B-klasy.

Jak informuje Lesław Głuch, sekretarz PPN Chrzanów, to efekt problemów ze skompletowaniem kadry zespołu.

- W czerwcu nasza sytuacja nie była jeszcze taka zła, ale dziś do gry zostałoby nam w porywach dwunastu zawodników. Występy w lidze mijałyby się więc z celem - mówi Marcin Spuła, szkoleniowiec Tempa.

Zaznacza, że klub nie znika całkowicie z futbolowej mapy. W piłkarskich rozgrywkach rywalizować będą trampkarze klubu z Płazy.

Tempo Płaza powstało w 1948 r. Niedawno świętowało 70-lecie istnienia. W sezonie 2006/2007 występowało w klasie okręgowej.

Co ciekawe drużyna z Płazy nie pierwszy raz zostaje wycofana z rozgrywek. Podobna sytuacja miała miejsce po zakończeniu sezonu 2012/2013.

Na piłkarską arenę ekipa Tempa powróciła w sezonie 2014/2015. Od tego czasu rywalizowała na poziomie B-klasy. Minione rozgrywki zakończyła na dziesiątym miejscu.

W związku z wycofaniem Tempa z B-klasy, prawdopodobnie zostanie ustalony nowy terminarz tych rozgrywek. W innym przypadku w każdej kolejce pauzowały by dwa zespoły.