Trzebińska premiera na piątkę. MKS rozbił Górnika (WIDEO, ZDJĘCIA)

15.08.2018 20:02 | 9 komentarzy | 9 583 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 20:32

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali wysoko Górnika Wieliczka w pierwszym w tym sezonie meczu na własnym stadionie.

9
Zawodnicy MKS Trzebinia cieszą się po golu na 1-0

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem MKS Trzebinia w meczu z Górnikiem Wieliczka?

IV liga

MKS Trzebinia - Górnik Wieliczka 5-0 (3-0)

1-0 Michał Kowalik (14), 2-0 Marcin Kalinowski (28), 3-0 Jakub Pająk (38), 4-0 Michał Kowalik (52), 5-0 Paweł Sermak (82)

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka, Sawczuk, M. Marszałek, Sz. Kurek (66. Cząstka), Kalinowski (80. Skrzypek), P. Sermak (84. Zybiński), Jarosz (75. Szczurek), Kowalik, J. Pająk (46. Sochacki)

Po inauguracyjnej porażce na wyjeździe z Orłem Piaski Wielkie, w drugiej serii spotkań trzebinianie nie dali szans zespołowi z Wieliczki. Podopieczni Mariusza Wójcika w efektownym stylu przywitali się w tym sezonie z własną publicznością.
Już do przerwy MKS wypracował sobie aż trzybramkową przewagę. Wynik w 14. minucie otworzył Michał Kowalik, skutecznie finalizując kontratak i podanie od Szymona Kurka.
Niespełna kwadrans później po dośrodkowaniu Michała Kowalika z rzutu wolnego, wynik podwyższył Marcin Kalinowski.
W 38. minucie było 3-0. Grzegorz Jarosz podał do Michała Kowalika. Jego strzał z kilku metrów obronił golkiper gości, ale wobec dobitki Jakuba Pająka był już bez szans.
Chwilę po przerwie nadzieje na korzystny wynik przyjezdnym mógł (i powinien) dać Paweł Skórski, ale minimalnie spudłował uderzając z sześciu metrów.
Sytuacja ta zemściła się w 52. minucie. Michał Kowalik wpadł w pole karne, minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki.
Wynik na 5-0 ustalił Paweł Sermak (po podaniu od Marcina Szczurka), strzelając tym samym swojego debiutanckiego gola w barwach MKS.
- Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych. Wieliczka grała piłką, ale niezbyt wiele z tego wynikało. W środku pola można wymieniać podania, ale liczy się to, kto zdobywa gole. Mecz był pod naszą kontrolą - mówi Marcin Kalinowski, kapitan MKS, którego zabraknie w sobotnim spotkaniu z LKS Jawiszowice (początek zawodów na stadionie w Trzebini o godz. 11). W tym dniu popularny „Kali" bierze ślub. Nie trzeba chyba mówić, jakiego prezentu od drużyny życzyłby sobie z tej okazji.
My już dziś Marcinowi Kalinowskiemu i jego wybrance życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Obejrzyj radość piłkarzy MKS po zwycięstwie z Górnikiem Wieliczka.