Nie masz konta? Zarejestruj się

Bobrek

Nie ma rolników, a dożynkowa tradycja się trzyma (WIDEO)

15.08.2018 19:08 | 0 komentarzy | 5 057 odsłon | Marek Oratowski

Starostami środowych dożynek w Bobrku byli przedstawiciele lokalnego koła emerytów i rencistów Halina Kojdecka i Marek Stachura. Wręczyli chleby upieczone z nowych zbiorów burmistrzowi Andrzejowi Saternusowi, posłowi Markowi Sowie i miejscowemu proboszczowi ks. Józefowi Sowie.

0
Nie ma rolników, a dożynkowa tradycja się trzyma (WIDEO)
Podczas dożynek na scenie nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu na najpiękniejszy ogródek, ogłoszonego przez radę sołecką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W Bobrku jest tylko jeden prawdziwy rolnik. Nie przeszkadza to jednak w kultywowaniu tradycji święta plonów. Koło sceny przy Domu Ludowym stanął dożynkowy wieniec.

Podczas imprezy nagrody odebrali laureaci konkursu na najpiękniejszy ogródek: Maria Ławczys, Krzysztof Puchała i Agnieszka Borowicz.

Docenione zostały też najlepsze uczennice szkoły w Bobrku: Patrycja Darecka, Oliwia Janiga i Wiktoria Rudnicka (dwie z nich działają w OSP). Kolejny raz zadbał o to miejscowy przedsiębiorca Adam Łoziński.

Dożynkowi goście wysłuchali zespołów śpiewaczych oraz koncertu Katarzyny Góras, uczestniczki programów Must Be The Music i The Voice of Poland. Obejrzeli też pokaz pierwszej pomocy i mecz siatkówki.