Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Turysta z Włoch: to wielka tragedia, Genua jest sparaliżowana

14.08.2018 20:28 | 4 komentarze | 5 625 odsłon | Marek Oratowski

Przebywający na wakacjach w Chrzanowie 24-letni mieszkaniec Genui Alessio Didone codziennie przejeżdżał do pracy wiaduktem, który się we wtorek zawalił. Na szczęście nikt z jego bliskich nie ucierpiał.

4
Turysta z Włoch: to wielka tragedia, Genua jest sparaliżowana
Mieszkaniec Genui pokazuje na tablecie uszkodzony most
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O katastrofie Alessio dowiedział się telefonicznie od ojca niedługo po zdarzeniu. Potem śledził media informujące o jego skali i ofiarach.

- Most zawalił się na budynki i linię kolejową. W tym momencie przejeżdżały tam samochody, które runęły w dół. Mieszkam 10 kilometrów od niego. Jeździłem nim codziennie do pracy. Przypuszczam, że obiekt, który nie tak dawno przeszedł remont, mógł być niewłaściwie konserwowany - domyśla się Włoch. Podkreśla, że jego rodzinne miasto jest teraz sparaliżowane. Między innymi mieszkańcy nie mają gazu, bo podczas zawalenia wysokiego na sto metrów mostu została uszkodzona instalacja.

Na szczęście bliscy i znajomi Włocha przebywającego w Chrzanowie są bezpieczni, bo ze względu na złą pogodę (ona też mogła się przyczynić do tragedii) w trakcie zdarzenia nie przebywali na zewnątrz. Na razie ratownicy podali informacje o 35 ofiarach.