Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Działacze klubowi nie zmienili zdania, a prezes związku piłkarskiego...

02.08.2018 21:32 | 1 komentarz | 6 664 odsłon | Michał Koryczan

W czwartek w Zagórzu doszło do spotkania w sprawie MKS Libiąż. Czy los nowo powstałego klubu w zbliżającym się sezonie został przesądzony?

1
Działacze klubowi nie zmienili zdania, a prezes związku piłkarskiego...
Prezes MZPN Ryszard Niemiec (z prawej) podczas spotkania w Zagórzu. Z lewej wiceburmistrz Libiąża Hubert Szumniak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna miesiąc temu zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, że powstały pod koniec tamtego roku Miejski Klub Sportowy Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

W lokalnym środowisku futbolowym zawrzało. Przedstawiciele czternastu klubów chrzanowskiej klasy A oraz spadkowicza Jutrzenki Ostrężnica podpisali się pod listem adresowanym do władz wojewódzkiego związku piłkarskiego.

Zawnioskowali w nim o zmianę decyzji w sprawie Libiąża. Jeśli nie, zapowiedzieli, iż nie przystąpią do spotkań ligowych przeciwko libiąskiej drużynie.

W czwartek, w ośrodku sportowym w Zagórzu doszło do spotkania działaczy klubowych, Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów oraz Ryszarda Niemca, prezesa MZPN.

Szef wojewódzkiego związku futbolowego zapowiedział, że jeśli przedstawiciele klubów nie zmienią zdania, to w piątek dojdzie do spotkania kierownictwa MZPN z reprezentantami MKS Libiąż.

- Będziemy wtedy perswadować, żeby jednak zaczęli grę w B-klasie - powiedział Ryszard Niemiec.

Jak poinformował prezes Fabloku Chrzanów Artur Filipski, przedstawiciele klubów podtrzymali (już po wyjeździe prezesa MZPN) stanowisko przedstawione w piśmie do władz związku.

O tym w jakiej lidze zagra powinniśmy się dowiedzieć ostatecznie jeszcze w piątek.