Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Propozycje na weekend

05.07.2018 15:20 | 0 komentarzy | 5 684 odsłon | Marek Oratowski

Pokaz militariów na zamku Tenczyn i dwa pikniki czekają w najbliższe dni lokalnych miłośników plenerowych imprez.

0
Propozycje na weekend
Uczestnicy pikniku w Zagórzu sprzed dwóch lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 6 lipca

Dwór Zieleniewskich w Trzebini
W ramach Letniego Kina Plenerowego o godz. 20.30 widzowie obejrzą film "Do zakochania jeden krok".

Sobota, 7 lipca

Wila Not w Trzebini
W ramach Pikniku Sierszańskiego, który rozpocznie sie o godz. 14, planowane są zabawy animacyjne dla dzieci, parada motocyklowa, koncert zespołu Ayers Rock oraz wieczorna zabawa taneczna z DJ.

Sobota, 7 lipca

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagórzu
Podczas Pikniku "U Źródła" nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wystąpią dzieci z miejscowego przedszkola i szkoły podstawowej, panie z KGW Zagórze i orkiestra z Rybnej. Mieszkańcy obejrzą pokaz tresury psów i kaskaderki konnej. Można się będzie przejechać bryczką i lokomotywą na kółkach Chrzanolandii, uczestniczyć w loterii fantowej i festynie tanecznym.

Sobota, 7 lipca - niedziela, 8 lipca

Zamek Tenczyn w Rudnie
Wszyscy pasjonaci - zwłaszcza okresu wojen światowych - mogą uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym wspólnie przez Fundację New Era Art, Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja" i Zagłebiowskie Muzeum Militariów Dragon z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na miłośników wojskowości i militariów czekać będą pokazy broni i amunicji z okresu I i II wojny światowej, dzieła "sztuki okopowej" oraz pokaz życia obozowego jednostki z czasów Wielkiej Wojny, zorganizowany przez grupę rekonstrukcyjną GRH 72 Tulski Pułk Piechoty. W tych wydarzeniach w sobotę i niedzielę można uczestniczyc w godzinach zwiedzania zamku (10-18).