Nie masz konta? Zarejestruj się

Wybory

Kogo wystawi na listach Koalicja Obywatelska

27.06.2018 13:55 | 0 komentarzy | 3 947 odsłony | Alicja Molenda

KO to jest nowa nazwa i nieznany wcześniej lokalnie komitet wyborczy. Szykuje się do startu w jesiennych wyborach samorządowych. Korzenie ma w dwóch znanych partiach: Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej.  Działaczy tej pierwszej znamy. Z Nowoczseną kojarzony jest u nas tylko poseł Marek Sowa.

0
Kogo wystawi na listach Koalicja Obywatelska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Liderem krótkiej, bo liczącej 7 osób listy komitetu wyborczego KO do sejmiku wojewódzkiego, w naszym okręgu wyborczym będzie Tadeusz Arkit.

Szef powiatowej Platformy Obywatelskiej Robert Maciaszek mówi, że zgodnie z obowiązującym w prawie wyborczym parytetem płci Koalicja Obywatelska w okręgu chrzanowskim chce zaproponować jeszcze drugą osobę na listę do sejmiku. Kobietę. Nie jest wykluczone, że będzie to była wiceburmistrz Trzebini Barbara Siemek. Na razie wynik rozmów w tej sprawie nie jest znany. Tak samo jak wynik negocjacji dotyczacych poszerzenia koalicji w wyborach do sejmiku, powiatu i  gmin o PSL i SLD. Języczkiem u wagi jest też Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej, dowodzone przez Stanisława Mikruta. Obie partie lewicowe  i stowarzyszenie, mają w samorządach pojedynczych przedstawicieli. Od lat łatwiej osiągalne są dla nich mandaty w radzie powiatu niż w gminach.

Koalicje przed i powyborcze mogą być tym razem bardzo egzotyczne, bo zdobycie większości w radzie gminy pod rządami nowego kodeksu wyborczego przez jedno ugrupowanie będzie raczej niemożliwe.

Robert Maciaszek zapewnia, że do końca miesiąca KO ma skompletować listy kandydatów do wszystkich szczebli samorządów, a w lecie zająć się przygotowaniem programów.