Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak najlepiej dojechać z Krakowa do Brna

25.06.2018 10:10 | 0 komentarzy | 2 412 odsłony | Busfor

Materiał promocyjny

Autobusem, samochodem, pociągiem czy samolotem? Jak najlepiej i najłatwiej dojechać z magicznej stolicy Małopolski do drugiego co do wielkości miasta w Czechach? Odległość nie jest aż tak duża, a Brno z pewnością warto odwiedzić.

0
Jak najlepiej dojechać z Krakowa do Brna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dojechać z Krakowa do Brna samochodem?
Istnieją dwie główne opcje przejazdu między tymi miastami. W pierwszej kolejności należy się kierować trasą A4 w stronę Katowic i Gliwic. Następnie w Gliwicach można: skręcić w trasę A1, kierować się w stronę przejścia granicznego w Gorzyczkach i kontynuować jazdę przez Ostrawę, po czym zjechać na trasę 35 prowadzącą do Ołomuńca. Za Ołomuńcem jechać trasą E 462, po czym znów zjechać na trasę 1 aż do Brna. Odległość wyniesie wówczas 332 km, a czas przejazdu to od około 4h 30min wzwyż. Za Gliwicami można kontynuować jazdę trasą A4, po czym wjechać na DW 408, następnie za Kędzierzynem wjechać w trasę 38. Po przekroczeniu granicy czeskiej, wjechać w trasę 45, 46 i 446 i kierować się w stronę Ołomuńca. Za Ołomuńcem, podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, należy zjechać w trasę E 462, po czym znów zjechać na trasę 1 i kierować się do Brna. W tym wypadku odległość wyniesie około 353 km i powinna zająć od 4h 30min do 5h 30min.

Jak dojechać z Krakowa do Brno autobusem?
Jeśli zdecydujesz się pokonać trasę Brno Kraków autobusem, masz bardzo wiele możliwości. Autobusy jeżdżą od 4:40 do 23:50, swoje usługi na tej trasie oferują tacy przewoźnicy jak Polski bus, Sindbad, Jordan Group, Musil Tour, Visit-tour.by, Eurolines, Regiojet, Leo Express, DMD Group, a czas przejazdu waha się między 4h a około 6h. Ceny biletów są bardzo różne, z pewnością wiele zależy od tego z jakim wyprzedzeniem je kupujemy, ale na ogół rozpoczynają się od ponad 50 zł i mogą kosztować nawet 250 zł, co także w dużej mierze zależy od przewoźnika. Większość wyżej wymienionych autobusów zaczyna swoją trasę na dworcu PKS przy dworcu kolejowym.

Jak dojechać z Krakowa do Brna pociągiem?
Niestety nie istnieją bezpośrednie połączenia kolejowe między miastami, więc jeżeli zdecydujesz się na podróż koleją, niezbędna będzie przesiadka. Aby przesiadek było jak najmniej, można albo jechać pociągiem IC z Krakowa Głównego o 10:30 i zrobić przesiadkę w miejscowości Hranice na Morave albo Bohuminie i stamtąd jechać do Brna, czas jazdy w obu przypadkach powinien wynieść około 6h 30 min. Drugą, nocną możliwością jest wybór pociągu IC o 22.27 i przesiadka w miejscowościach Ostrava (8h 30min jazdy) albo Breclav (około 7 h).

Jak dolecieć z Krakowa do Brna samolotem?
W tym wypadku także brak bezpośrednich połączeń - należy lecieć z przesiadką w Monachium, loty na tej trasie są operowane przez Lufthansę. Warto jednak dodać, że czas przelotu jest długi, a ceny biletów bardzo wysokie (rozpoczynają się średnio od 200 euro wzwyż).

Jak widać, najtańszą i wygodną opcją będzie przejazd autobusem, a duża liczba istniejących połączeń pomoże Ci idealnie zaplanować swoją podróż.

 

Materiał promocyjny