Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pomalują Maxa - przyjdź popodglądać

22.06.2018 21:50 | 1 komentarz | 6 333 odsłon | Tadeusz Jachnicki

23 czerwca jedną ze ścian Centrum Handlowego MAX artyści ozdobią muralem. Mieszkańcy będą mogli podpatrywać twórców podczas pracy i na bieżąco śledzić kolejne etapy powstawania graffiti.

1
Pomalują Maxa - przyjdź popodglądać
Prace przy graffity na ściane CH Max w 2014 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Malowanie rozpocznie się o godzinie 10. Artyści popracują kilka godzin. Będzie to ciekawe wydarzenie nie tylko dla wielbicieli Street Art'u, ale również wszystkich zainteresowanych kulturą i sztuką.

Historia graffiti jest dość i kontrowersyjna. Pierwsze malowidła zaczęły powstawać pod koniec lat 60. XX w. w nowojorskim metrze i miały charakter prowokacyjny. Dość szybko ta forma ekspresji rozpowszechniła się w Ameryce Północnej i Europie. W Polsce graffiti pojawiło się w latach 80. Początkowo kojarzone z przejawami buntu czy wandalizmu, dziś zaliczane jest do jednej z form sztuki.

To nie pierwsze graffiti na ścianach chrzanowskiej galerii. Pierwsze powstało w 2001 roku, kolejne w 2014. Pracę jednej z bardziej znanych artystek Street Art'u - Mony Tusz - można z kolei podziwiać na ścianie ośrodka kultury w Chełmku.