Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kierowcy muszą uważać na drodze z Płazy do Pogorzyc

18.06.2018 14:18 | 1 komentarz | 7 751 odsłon | Marek Oratowski

Trwa remont drogi powiatowej, prowadzącej z Chrzanowa, przez Pogorzyce do Płazy. W niektórych miejscach jezdnia jest zwężona.

1
Kierowcy muszą uważać na drodze z Płazy do Pogorzyc
Przy wjeździe do Pogrzyc od strony Płazy trwa budowa chodnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace mają kosztować prawie 6,9 miliona złotych. Wykonawcą jest firma "Drog-bud" ze Spytkowic. Remont obejmuje ulice: Pogorską w Chrzanowie, Szymanowskiego w Pogrzycach i Hetmańską w Płazie. Kierowcy powinni uważać zwłaszcza na odcinku z Płazy do Pogorzyc.

Na przykład zaraz po skręcie przy cmentarzu w Płazie jest zerwany fragment nawierzchni. Z kolei na początku Pogorzyc (od strony Płazy) jezdnia jest zwężona, bo trwają roboty przy układaniu nowego chodnika. W zakres robót wchodzi też na całym 5-kilometrowym odcinku montaż nowych 18 przystanków i budowa zatok autobusowych.

Na razie robotnicy nie pojawili się jeszcze na ulicy Pogorskiej w Chrzanowie. Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu z ulicami Armii Krajowej i Szarych Szeregów powstanie rondo. Stamtąd popękany i dziurawy asfalt zostanie wymieniony do ciepłowni. Na tym odcinku powstanie też droga rowerowa.

- Odcinek chrzanowski będzie robiony na samym końcu. Termin zakończenia inwestycji to 31 października - informuje Zbigniew Zaręba, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.