Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Na lokalnym bazarku. Dzisiaj królował Gargamel i malina

16.06.2018 12:33 | 1 komentarz | 3 457 odsłony | Alicja Molenda

Dzisiaj na trzebińskim bazarku truskawek nie brakło. Ich cena trzyma się mocno (7,50 zł za kilo), podobnie jak cena bobu (12 zł za kilo). Jednak stragany zdominowały dziś maliny i pomidory.

1
Na lokalnym bazarku. Dzisiaj królował Gargamel i malina
Pomidory z Krzeszowic mają wielu miłośników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maliny sprzedawane są w półkilowych pojemniczkach. 5,50 zł na jeden. Dopiero zaczynają dojrzewać, więc jest szansa, że stanieją.

Truskawki z Kielecczyzny i lokalnych plantacji - z Zalasu, były dzisiaj solidarnie w jednej cenie. Po 7,50 zł za kilo. I w przeciwieństwie do ubiegłego tygodnia, ich nie zabrakło, co zawdzięczamy deszczowi, który polał obficie uprawy. Klienci kupowli truskawki w dużych ilościach, na zaprawy, bo wkrótce się skończą.

Staniały kalafiory (3,50 zł). Bób również, o złotówkę (trzeba było dziś dać 12 zł za kilo), choć jak na dość pospolitą niegdyś roślinę, stał się teraz drogim rarytasem.

Dość droga jest też karajowa papryka (10 zł za kilo), za to szybko tanieą ogórki (od 2,50 zł do 4 zł za kilo). Można więc już myśleć o domowych małosolnych.

Na koniec o pomidorach. W ostatnim czasie na bazarkach i w supermarketach dominują pomidory malinowe. Dobrze się sprzedają, bo są soczyste, mięsite i nie wysychają tak szybko po rozkrojeniu. Ale lokalnie, malinówka ma poważengo konkurenta. Gargamela i inne gatunki z Krzeszowic. Owiane legendą z lat 70., pomidory z upraw w krzeszowickich szklarniach, wciąż cieszą się na rynku dużą popularnością.

I tak trzymać.