Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

SKORZYSTAJ! - Darmowa przejażdżka ekskluzywnym pociągiem

15.06.2018 07:58 | 1 komentarz | 7 676 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Drugi Dzień Techniki Kolejowej tym razem, ze względu na prace modernizacyjne, odbędzie się na stacji w Chrzanowie.

1
SKORZYSTAJ! - Darmowa przejażdżka ekskluzywnym pociągiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Głównym bohaterem wydarzenia będzie goszczący u nas Pociąg Papieski EN61-01, który wykona trzy bezpłatne kursy z Chrzanowa do Trzebini i z powrotem z każdorazowym zatrzymaniem na przystanku Chrzanów Śródmieście. To okazja do przejażdżki nowoczesnym, dość ekskluzywnym pociągiem - zachęca Krzysztof Brandys, prezes Stacji Chrzanów, stowarzyszenia organizującego Dzień Techniki Kolejowej.

Na stacji odbędzie się ponadto wystawa lokomotyw i innego taboru kolejowego.

- Będzie można wejść do kabiny maszynisty, zobaczyć jak wyglądają maszyny od środka, porozmawiać z maszynistą i tradycyjnie - zatrąbić. Z ciekawych pojazdów pojawią się zmodernizowana lokomotywa SM42, która pochodzi z Chrzanowa, a w ostatnich latach przeszła gruntowną przebudowę w NEWAG-u w Nowym Sączu oraz bliżej wszystkim nieznany - normalnotorowy pług odśnieżny. Nie zabraknie także klasycznej i kultowej już jednostki EN57 - wymienia Brandys.

Na stacji będzie także możliwość przejażdżki drezynami rowerowymi. Przed budynkiem dworca PKP będzie także można wsiąść do ciuchci Chrzanolandii Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze", która powiezie uczestników wydarzenia do pobliskiej szkoły podstawowej nr 5.

Tam na chętnych czekać będzie nowość, której wcześniej nie było: symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57, dzięki któremu będzie można wczuć się w rolę maszynisty kolejowego zasiadając w prawdziwej kabinie z możliwością poprowadzenia pociągu osobowego - zdradza prezes Stowarzyszenia Stacja Chrzanów.

Dodatkowo dla najmłodszych odbędą się prelekcje i zabawy "Bezpieczny przejazd", a dla ciekawych dorosłych dostępne będą trzy znane już ekspozycje: "160 lat kolei w Chrzanowie", "Historia kolei w Płazie" i wystawa fotografii "Parowozy pośpieszne prof. Kazimierza Zembrzuskiego. Pionierskie projekty z Biura Konstrukcyjnego Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Chrzanowie FABLOK".

- Nie zabraknie oczywiście naszych archiwaliów i oryginalnych wiekowych pamiątek związanych z koleją i Fabryką Lokomotyw w Chrzanowie. Dla zbierających pocztówki zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie będzie można otrzymać pamiątkową widokówkę oraz przybić okolicznościowe stemple - kończy Brandys.

Partnerem przedsięwzięcia jest gmina Chrzanów.

Dzień Techniki Kolejowej - niedziela, 17 czerwca, w godzinach 11:00 - 16:00

Bezpłatne przejazdy (z peronu I) Pociągiem Papieskim EN61-01 na trasie Chrzanów - Trzebinia - Chrzanów:

Kurs I
Chrzanów 11:50
Chrzanów Śródm. 11:55
Trzebinia 12:00

Trzebinia 12:10
Chrzanów Śródm. 12:15
Chrzanów 12:20

Kurs II
Chrzanów 13:17
Chrzanów Śródm. 13:22
Trzebinia 13:27

Trzebinia 13:37
Chrzanów Śródm. 13:42
Chrzanów 13:47

Kurs III
Chrzanów 14:45
Chrzanów Śródm. 14:50
Trzebinia 14:55

Trzebinia 15:05
Chrzanów Śródm. 15:10
Chrzanów 15:15