Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Uczniowie wysprzątali Beskidy

11.06.2018 11:03 | 4 komentarze | 4 047 odsłony | Marek Oratowski

W weekend uczniowie ze szkół ziemi chrzanowskiej zakasali rękawy i zebrali ze szczytów pozostałości po turystach.

4
Uczniowie wysprzątali Beskidy
Uczniowie zbierają śmieci w rejonie Magurki Wilkowickiej fot. Remigiusz Lichota
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna akcja sprzątania Beskidów odbywała się w trzech terminach. Najpierw 21 kwietnia 80 młodych ludzi z naszego regionu i ponad trzystu z południowej Polski sprzątało rejon Kimczoka. W maju pojechali w tym samym celu na Babią Górę. W mininy weekend akcję zakończyli w rejonie Magurki Wilkowickiej.

- Na akcję w ten weekend wyruszyło 216 osób, w tym 75 osób z PTT w Chrzanowie. Chrzanowskie grupy sprzątały trzy szlaki rozpoczynające się w Wilkowicach, a więc czerwony i dwa czarne. Wszystkie grupy miały za zadanie dotrzeć do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Po wyjściu na szczyt przyszedł czas na posilenie się kiełbaskami z ogniska oraz konkursy.
Z naszego Oddziału za najliczniejszą grupę puchar otrzymało SKK PTT przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Chrzanowie - informuje Remigiusz LIchota, prezes chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Oprócz uczniów z "ósemki" w sprzątaniu uczestniczyli przedstawiciele SP nr 3 i 4 w Libiążu, SP w Płazie i Jankowicach, I LO i PCE w Chrzanowie oraz ZSECH w Trzebini.

- Zebraliśmy mniej śmieci, niż w ubiegłych latach. To znaczy, że turyści bardziej dbają o środowisko. W poprzednich latach przy szlakach znajdowaliśmy nawet muszle oraz części starych rowerków i wózków dziecięcych - podkreśla Remigiusz Lichota.
"Przełom" był patronem medialnym akcji.