Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Valeo kobieta zasłabła podczas pracy

02.06.2018 07:57 | 9 komentarzy | 21 851 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Pracownicy chrzanowskiego zakładu alarmują, że w ostatnich dniach temperatura w pomieszczeniach produkcyjnych sięga 34 stopni Celsjusza. W takich warunkach ciężko jest pracować. W piątek jedna z pracownic źle się poczuła. Trzeba było wezwać pogotowie.

9
W Valeo kobieta zasłabła podczas pracy
Pracownicy Valeo w Chrzanowie narzekają na wysoką temperaturę panującą w pomieszczeniach produkcyjnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Panujący na zewnątrz upał coraz bardziej daje się we znaki załodze. Na hali produkcyjnej nawet w chłodne dni jest ciepło, a co dopiero teraz.

- Kilka dni temu ogłoszono, że jest zakaz otwierania rolet, ponieważ trwa testowanie klimatyzacji. Czyli testują ją - dosłownie - na ludziach. Niektórzy przynieśli z domów termometry. Momentami wskazują nawet 34 stopnie C. Ciężko jest pracować w takich warunkach. Zwłaszcza na kilku stanowiskach jednocześnie - narzekają pracownicy.

Podobno zdarzają się przypadki omdleń i zasłabnięć, a część osób w ogóle rezygnuje z pracy właśnie z powodu gorąca. W piątek w zakładzie było pogotowie.

- Jedna z pracownic źle się poczuła. Ratownicy udzielili jej pomocy na miejscu. Nie została zabrana do szpitala - wyjaśnia Agnieszka Dyba, rzeczniczka prasowa Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie przypomina o obowiązkach pracodawcy podczas upałów. Przy temperaturze przekraczającej 25 stopni C na otwartej przestrzeni oraz 28 stopni C w pomieszczeniu, należy zapewnić pracownikom zimne napoje.

- Należy pamiętać o używaniu i utrzymywaniu w stałej sprawności i czystości urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz zabezpieczeniu okien i świetlików przed nadmiernym nasłonecznieniem - informuje OIK.