Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ryk silników słychać w całej okolicy (WIDEO)

26.05.2018 19:40 | 0 komentarzy | 8 666 odsłon | Marek Oratowski

Ponad dwustu motocyklistów z całej Polski oklaskiwali kibice w kamieniołomie w Płazie. Zawodnicy wykazali się odwagą i wielkimi umiejętnościami.

0
Ryk silników słychać w całej okolicy (WIDEO)
Zawodnicy parami ścigali się na stromym podjeździe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

KCH Enduro Dynamit to impreza mająca już swoją tradycję. W sobotę zawodnicy na najeżonej trudnościami trasie uczestniczyli w wyścigach kwalifikacyjnych. Po południu wielu kibiców oglądało ich walkę na bardzo stromym podjeździe. Rywalizowali parami. Kto pierwszy wyjechał na górę, ten wygrywał.

- Bardzo fajna impreza. Mam prawo jazdy, ale pod taką górę pewnie wyjechałbym na motocyklu tylko kawałeczek. Trzeba podziwiać odwagę i umiejętności startujących - ocenił jeden z kibiców Mateusz Smolana.

Motocykliści też byli zawodoleni z całego dnia pełnego wrażeń.

- Przyjechałem z okolic Kielc. Zawody są rozgrywane po raz trzeci, ale to mój debiut w tej imprezie. Koledzy zachęcali mnie, żebym tu przyjechał. Trasa była dość wymagająca. W swojej klasie amator w kwalifikacjach byłem 11. na 138 zawodników - powiedział Łukasz Piwowarczyk.

W niedzielę kibice przeżyją jeszcze większe emocje. O godz. 11 nastąpi start wyścigu głównego w klasie amator, a o godz. 14 do rywalizacji przystąpią motocykliści jadący w klasie pro. Po nim nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.