Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Andrzej Filipczak chce zostać burmistrzem Chrzanowa

15.05.2018 13:15 | 24 komentarze | 17 557 odsłon | Marek Oratowski

W wyścigu o fotel burmistrza Chrzanowa przybędzie prawdopodobnie kolejny kandydat. To Andrzej Filipczak, były wiceprzewodniczący rady miejskiej.

24
Andrzej Filipczak chce zostać burmistrzem Chrzanowa
Andrzej Filipczak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Poważnie rozważam możliwość kandydowania. Natomiast przede mną jeszcze decyzja o zaakceptowaniu mojej kandydatury przez zarząd naszego ugrupowania i naszych członków - tłumaczy Andrzej Filipczak, wiceprzewodniczący zarządu Obywatelskiej Wspólnoty Samorządowej Powiatu Chrzanowskiego "Wspólny Chrzanów".

Ma duże doświadczenie samorządowe. Między innymi był przewodniczącym rady osiedla Kąty, a przez dwie kadencje wiceprzewodniczącym chrzanowskiej rady miejskiej. Działał także w powiatowej radzie zatrudnienia, społecznej radzie ZLA oraz komisji rewizyjnej zgromadzenia ZKKM-u. Z wykształcenia jest magistrem politologii, o specjalizacji społeczno-samorządowej.

- Mam za sobą 30 lat służby jako oficer straży pożarnej. Obecnie pracuję w RPWiK-u jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej oraz w jaworznickim szpitalu, gdzie zajmuję się bezpieczeństwem - informuje Andrzej Filipczak.

Jest żonaty, ma syna i córkę. W wolnym czasie biega i jeździ na rowerze.

Wcześniej kandydatem Wspólnoty na burmistrza Chrzanowa był Ryszard Kosowski, który jednak nie będzie się ubiegał o reelekcję.