Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

10.05.2018 10:22 | 1 komentarz | 4 528 odsłony | Ewa Solak

W nadchodzący weekend nie powinniście się nudzić. Festiwal nauki, koncert, impreza dla biegaczy i turniej tańca w Chrzanowie, koncert w Trzebini czy wernisaż fotografii w Krzeszowicach - to niektóre propozycje imprez, z jakich możecie skorzystać.

1
Propozycje na weekend
Gentle Blow podczas ubiegłorocznego Klangu. Na zdjęciu - wokalista Michał Parzymięso i gitarzysta Wojciech Ziegler. Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 11 maja, godz. 17.00, Chrzanów
W MOKSiR-ze rozpocznie się wielka jubileuszowa gala Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Impreza jest charytatywna. Pieniądze z wejściówek z postaci cegiełek w cenie 25 zł będą w całości przeznaczone na zakup specjalistycznej sondy do wykrywania zmian nowotworowych na oddział pulmonologiczny szpitala. Podczas jubileuszu na scenie wystąpią artyści krakowskich scen, jako grupa Franka Makucha. Zaprezentują piosenki, skecze oraz monologi i humor żydowski.

Piątek, 11 maja, godz. 19.00, Krzeszowice
W Galerii Pałacu Vauxhall rozpocznie się wystawa fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Piątek, 11 maja, godz. 18.00, Libiąż
W kawiarni Nisza w Libiąskim Centrum Kultury rozpocznie się wieczór autorski libiąskiej poetki Bogusławy Chwierut. Spotkanie będzie połączone z koncertem poezji śpiewanej. Zaśpiewa Urszula Siarczyńska.

Piątek, 11 maja, godz. 17.00, Chrzanów
W sali konferencyjnej biblioteki w Chrzanowie rozpocznie się wystawa „Militaria na starych fotografiach, czyli czym nasi przodkowie walczyli o niepodległość". Kolekcjonerzy broni białej: Wojciech Kłeczek, Liwiusz Marzec i Lucjan Siewiorek przedstawią sposoby rozpoznawania typów broni i elementów oporządzenia wojskowego z okresu I wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

Sobota, 12 maja, godz. 12.00 - 18.00, Chrzanów
Licealiści ze Stowarzyszenia Horyzont zapraszają na Plac Tysiąclecia na Festiwal Nauki.
To inicjatywa grupy uczniów okolicznych liceów, absolwentów chrzanowskich gimnazjów. Jego członkowie realizują projekt ministerialny Zwolnieni z Teorii. Wymyślili imprezę mająca zachęcić młodych ludzi do nauki i poznawania świata nie tylko poprzez teorię. W akcję włączyły się koła naukowe różnych uczelni. Studenci będą pokazywać różnego rodzaju eksperymenty, m.in. chemiczne. Zaprezentują również skonstruowane na uczeniach roboty.

Sobota, 12 maja, godz. 9.30 - 15.00, Alwernia
Młodzieżowy Klub Sportowy Triumf zaprasza na majówkę na stadion. O godz. 10.00 rozpoczną się mecze między rodzicami a zawodnikami Triumfu. Na godz. 13.00 zaplanowano turniej dla przedszkolaków „Wiślacka Liga Skrzatów". Dodatkowe atrakcje: zjeżdżalnia, zamek dmuchany i basen kulkowy. Nie zabraknie poczęstunku.

Sobota, 12 maja, godz. 10.00, Libiąż
Klub Młodego Naukowca zaprasza dzieci w wieku 9-12 lat do Libiąskiego Centrum Kultury na wykład „Chemia na talerzu". Wstęp 12 zł.

Sobota, 12 maja, godz. 16.00, Chrzanów
W klubie Stara Kotłownia rozpocznie się koncert finałowy Przeglądu Zespołów Muzycznych klang. Zagrają: lunatyk, Szklane oczy, Yellow Pillow, Naear Youth, The Perfumes, Euforia, In Sanity oraz Między Słowami.

Niedziela, 13 maja, godz. 9.30, Chrzanów
Na hali sportowej przy ul. Kusocińskiego rozpocznie się Ogólnopolski turniej Tańca Towarzyskiego. Wstęp 20 zł. Dla mieszkańców gminy Chrzanów oraz uczestników imprezy Pociąg do biegania - wstęp gratis.

Niedziela, 13 maja, godz. 15.00, Chrzanów
Na Placu Tysiąclecia rozpocznie się II chrzanowski Bieg Uliczny „Pociąg do biegania". Wystartuje blisko 600 uczestników. Organizatorzy przeprowadzą także bieg dla dzieci. Przewidziano animacje i zabawy. Na scenie wystąpi Sztywny Pal Azji, Bao i Eder. Serwowane będą ziemniaki po cabańsku i specjały z foodtrucków. Atrakcją ma być helikopter, robiący z góry zdjęcia uczestnikom.

Niedziela, 13 maja, godz. 16.00 - 20.00, Krzeszowice
Kopalnia Talentów zaprasza do uczestnictwa w castingu do pokazu mody, jaki zaplanowano tam na 19 maja. Warunkiem udziału jest ukończone 12 lat. Siedziba przy ul. Floriana (budynek OSP).