Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Z ziół, owoców i warzyw mogą korzystać wszyscy. Za darmo!

28.04.2018 17:37 | 3 komentarze | 6 260 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Za budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie stanął „qlturalny warzywniak". Pomysł na ekologiczną akcję edukacyjną został zaczerpnięty z Francji.

3
Z ziół, owoców i warzyw mogą korzystać wszyscy. Za darmo!
Miejski ogródek na pasażu w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejski ogródek działa na chrzanowskim pasażu od ubiegłego roku. Został założony przez MOKSiR, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie i spółkę ENERIS Surowce. Ma zachęcić mieszkańców do uprawiania własnych warzyw i owoców.

W piątek podczas inauguracji drugiego sezonu „qlturalnego warzywniaka" przedszkolaki, uczniowie, harcerze i seniorzy dosadzili w betonowych donicach kolejne rośliny. To nie tylko warzywa i owoce, ale także zioła.

- Zasadziliśmy i zasialiśmy m.in. seler, por, pietruszkę, cebulę, pomidory, ogórki, poziomki, truskawki, rabarbar, zioła i oczywiście lubczyk, którego nie może zabraknąć podczas gotowania rosołu. Gdyby ktoś o nim zapomniał, zawsze może podejść na pasaż i trochę sobie urwać - mówi Teresa Wojciechowska, zastępca dyrektora MOKSiR w Chrzanowie.

Wielu mieszkańców chętnie korzysta z tej możliwości. Przez cały rok przychodzą do miejskiego ogródka. Największym wzięciem cieszą się truskawki i zioła.