Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Autobusy jeżdżą... punktualniej

26.04.2018 18:17 | 15 komentarzy | 6 103 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Zamknięcie wiaduktu w Trzebini nie spowodowało opóźnień w kursach komunikacji miejskiej. Wręcz przeciwnie, jak twierdzi szef ZKKM, autobusy jeżdżą punktualniej niż przed remontem. Jest też więcej pasażerów.

15
Autobusy jeżdżą... punktualniej
Remont wiaduktu w Trzebini planowo ma się zakończyć w sierpniu. Fot. Anna Jarguz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak, jak przed remontem, tak i teraz, gdy wiadukt nad torami kolejowymi jest nieczynny, do Trzebini realizowanych jest 88 kursów autobusów, a do Chrzanowa 89. Objazd odbywa się ul. Dworcową.

Obok komunikacji miejskiej mogą z niego korzystać służby i mieszkańcy dojeżdżający do posesji.

- Dziwne zjawisko, ale po zamknięciu wiaduktu w Trzebini, autobusy jeżdżą punktualniej niż przed remontem. Na pewno teraz łatwiej jest wyjechać na drogę w kierunku Chrzanowa, niż wcześniej - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.

Wkrótce to może się zmienić. Dworcowa ma zostać otwarta dla wszystkich pojazdów do 3,5 tony. Wtedy na pewno pojawią się opóźnienia i rozkłady jazdy trzeba będzie skorygować.

- Nie dokonywaliśmy pomiarów, ale z obserwacji kierowców autobusów wynika, że pasażerów jest więcej. Wygląda na to, że na czas remontu wiaduktu w Trzebini, niektórzy przesiedli się z samochodów i korzystają z transportu zbiorowego -  zauważa Marek Dyszy.