Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zostań mistrzem grillowania

25.04.2018 13:44 | 0 komentarzy | 2 587 odsłony | Granpa

Artykuł sponsorowany

 

Wiosna, coraz cieplejsze dni i długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, spotkaniom towarzyskim i …grillowaniu. Popularność tej formy spędzania wolnego czasu rośnie – w sezonie letnim najchętniej grillujemy w weekendy, a na ruszcie lądują już nie tylko kiełbaski, steki czy warzywa. Pizza z grilla? Żaden problem. Deser? Chleb? Nic prostszego! Wysokiej jakości sprzęt do grillowania daje niemal nieograniczone możliwości, a odpowiednio dobrane akcesoria sprawiają, że na grillu można przyrządzić wiele zdrowych i smacznych dań.

 

0
Zostań mistrzem grillowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas gdy jedni nie wyobrażają sobie grilla bez węgla i dymu, inni wolą szybsze i bardziej ekologiczne grille gazowe lub elektryczne. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji - jednak wybierając sprzęt dla siebie na pewno warto zainwestować w ten wysokiej jakości. To wydatek, który się opłaca - dobry grill będzie służył przez lata i pozwoli na wiele więcej, niż tylko okazjonalne przyrządzanie kiełbasek czy szaszłyków. Przy zakupie wysokiej klasy sprzętu mamy gwarancję bezpieczeństwa i trwałości materiałów, możemy też liczyć na długi okres gwarancji. Przykładowo - grille marki Weber dostępne m.in. w sklepie internetowym Granpy (www.granpa.pl) mają do 10 lat gwarancji!

Grill to podstawa, ale jeśli chcemy rozwinąć skrzydła i zostać prawdziwym mistrzami grillowania, warto go wyposażyć w akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem jest system Gourmet Barbecue (GBS) - grille z tym systemem mają dwuczęściowy ruszt z wymiennym środkiem. Możemy na nich przyrządzać np. gofry i kanapki na ciepło w specjalnym wkładzie, steki na kracie żeliwnej, dania gotowane i duszone (gulasz, zupy) w kociołku żeliwnym, chrupiącą pizzę na kamieniu do pizzy, azjatyckie warzywa w woku, tortille lub krewetki na żeliwnej patelni albo kurczaka w całości - na stojaku do drobiu.

Miłośnicy wędzonych smaków mogą postawić na przenośną wędzarnię, którą można zabrać ze sobą na wypad na ryby, biwak czy urlop w plenerze. Na przykład wędzarnia Smokey Mountain Cooker, dostępna w sklepie Granpa, została wyposażona w dwa ruszty na różnych poziomach, wywietrzniki i misę na wodę, które pozwalają na utrzymywanie optymalnej temperatury. Dzięki przemyślanym i prostym rozwiązaniom możemy w każdej chwili samodzielnie przyrządzać ryby, długo pieczoną karkówkę, indyka czy pieczeń.
Zarówno w kuchni, jak i w grillowaniu, ogranicza nas tylko jedno - nasza wyobraźnia!

Granpa
ul. Lipcowa 62 Trzebinia 32-540
tel: +48 539 929 555
e-mail: biuro@granpa.pl
www.granpa.pl


Zasady mistrzów grillowania

Pokrywa. Każdy grill powinien ją mieć! Pozwala na regulowanie temperatury, potrawy są opiekane równomiernie i zachowują swoje wartości odżywcze.

Bezpieczeństwo. Grilla postaw na twardym i płaskim podłożu, w łatwo dostępnym miejscu, z dala od małych dzieci i zwierząt. Używaj rękawic, fartucha ochronnego i długich sztućców, z zaizolowanymi uchwytami.

Rozpalanie. Rozgrzej grilla przed rozpoczęciem grillowania. Do węglowego używaj rozpałki w kostkach i komina do rozpalania, grill gazowy rozgrzej do ok. 300 stopni zanim ułożysz potrawy na ruszcie, a elektryczny potrzebuje ok. 25 minut przy zamkniętej pokrywie, aby osiągnąć optymalną temperaturę.

Metoda. Dobierz sposób grillowania do rodzaju potrawy. Masz do wyboru metodę bezpośrednią (jednakowa temperatura na całym ruszcie), pośrednią (wyższa temperatura na brzegu grilla) i 50/50 (strefa ciepła na jednej połowie rusztu).

Produkty. Wybieraj te ze sprawdzonego źródła i wysokiej jakości. Ryby i warzywa muszą być świeże, wołowina - bardziej dojrzała.
Przed grillowaniem posmaruj mięso olejem - upiecze się równomiernie.

Czyszczenie i pielęgnacja. Po zakończeniu grillowania wypal resztki jedzenia z rusztu i oczyść go szczotką. Używaj profesjonalnych produktów do pielęgnacji - grill nie zniszczy się i będzie służył przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany