Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W poniedziałek drogowcy zamykają wiadukt nad torami

06.04.2018 14:55 | 16 komentarzy | 12 031 odsłon | Anna Jarguz

Planowo między godz. 14 a 15 przejazd wiaduktem koło klasztoru zostanie zablokowany. Utrudnienia potrwają aż cztery miesiące.

16
W poniedziałek drogowcy zamykają wiadukt nad torami
Wiadukt nad torami w Trzebini zostanie zamknięty 9 kwietnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Prace przygotowawcze będą trwały od samego rana, ale definitywne zamknięcie przejazdu nastąpi po dokonaniu odbioru tymczasowego oznakowania - informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odział Kraków.

Otwarty będzie przejazd pod wiaduktem nad ul. Dworcową, ale tylko nieliczni będą mogli tamtędy jeździć.

- Zakaz ruchu na odcinku ul. Dworcowej nie dotyczy jedynie pojazdów komunikacji zbiorowej, służb miejskich, rowerzystów i dojazdu do posesji usytuowanych przy zamkniętym odcinku drogi - informuje sekretarz gminy Anna Kawala.

Zatem osoby mieszkające przy ul. Głowackiego, pracownicy poczty, kolei, rafinerii nie będą mogli tędy przejeżdżać. Objazd prowadzi ulicami Słowackiego w Trzebini, Trzebińską i Chrzanowską w Pile Kościeleckiej i dalej Topolową w Chrzanowie. Kierowcy pojazdów powyżej 7 ton będą kierowani na autostradę.

W związku z tym, że autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały pod wiaduktem nad ul. Dworcową, pasażerowie powinni się liczyć z opóźnieniami. Przewodniczący zarządu ZKKM zapowiada, że będzie przez kilka dni obserwował, ile czasu zajmuje im przejechanie tego odcinka i nie wyklucza wprowadzenia tymczasowych zmian w rozkładach jazdy.