Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Przedszkole zostanie zrównane z ziemią. W jego miejscu powstanie...

21.03.2018 18:00 | 2 komentarze | 8 080 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 18:00

Centrum Babic ma się wkrótce zmienić. Na jego rewitalizację gmina dostała 3,8 mln zł. Co ma być zrobione za te pieniądze?

2
Przedszkole zostanie zrównane z ziemią. W jego miejscu powstanie...
Wizualizacja placu Mogielnickiego w Babicach. Fot. Z archiwum firmy ArchiKS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Część funduszy będzie przeznaczona na rozpoczętą już budowę nowego przedszkola (obok zespołu szkół), które ma być gotowe w tym roku.

Spore zmiany szykują się w rejonie placu Mogielnickiego. Znajdujący się tam budynek obecnego przedszkola zostanie wyburzony. Na tym terenie powstanie miejsce do wypoczynku (z ławkami i małym placem zabaw dla dzieci) oraz na oficjalne uroczystości, a także parking (na dziesięć samochodów).

- Jest pomysł, aby usytuować tam zegar słoneczny, tablice informujące o największych atrakcjach gminy oraz rzeźbę kojarzącą się z Babicami - mówi Krzysztof Stetkiewicz, właściciel firmy ArchiKS, przygotowującej projekt odnowienia placu Mogielnickiego.

Z kolei na ul. Parkowej, od skrzyżowania z ul. Zamkową w kierunku kościoła, ma powstać deptak (podobny do tego biegnącego wzdłuż Skansenu w Wygiełzowie).

Inwestycje mają kosztować 5,4 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego stanowi 3,8 mln zł. Resztą dołoży gmina.