Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Napastnik zapowiada: To cisza przed burzą

10.03.2018 14:50 | 0 komentarzy | 4 772 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 18:42

Zawodnicy UKS Dulowa pokonali w sobotnim sparingu juniorów starszych trzebińskiego MKS. A jak w meczach kontrolnych wypadły inne zespoły z naszego regionu?

0
Napastnik zapowiada: To cisza przed burzą
Napastnik UKS Dulowa Marek Wideł (z prawej) zdobył cztery gole w sparingu z juniorami starszymi MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi


UKS Dulowa - juniorzy starsi MKS Trzebinia 7-1 (4-0)


1-0 Marek Wideł (25), 2-0 Mateusz Niewczas (27), 3-0 Mateusz Niewczas (40), 4-0 Szymon Nowak (42), 5-0 Marek Wideł (65), 6-0 Marek Wideł (67), 6-1 Kacper Wnuk (76), 7-1 Marek Wideł (87)

UKS: Prokop - Kurzański, Lasik, Rejdych, Bobak, Skotniczny, Niewczas, Wallentin, Dulowski, Nowak, Wideł oraz Barcik, Grabowski

MKS: Woźniak - P. Burdalski, Byrczek, F. Głowacz, Celiński, Kubański, Łubik, Bugdalski (46. Wnuk), Wierzbic, Skrzypek, Jabłoński

W sparingu dwóch drużyn prowadzonych przez tego samego trenera - Kacpra Ślusarka, górą okazali się A-klasowcy z Dulowej. Nie dali on większych szans młodzieży trzebińskiego MKS. Wynik mógł być nawet wyższy, ale kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Dawid Woźniak.
- To było dla nas pierwsze w tym roku spotkanie na naturalnej nawierzchni. Brakowało jeszcze czucia piłki. Troszkę dziś odpuściliśmy. Może niepotrzebnie, ale mamy kolejny sparing w poniedziałek. Dzisiaj zabrakło w naszym zespole dwóch, czy trzech wiodących osób - mówi Filip Głowacz, defensor MKS.
Postacią sobotniego pojedynku był napastnik Dulowej Marek Wideł, zdobywca czterech goli.
- Mogłem strzelić ich nawet z osiem, ale to cisza przed burzą. Wracam do drużyny po kilkumiesięcznej przerwie. O co zagramy na wiosnę? Myślę, że o pierwszą trójkę spokojnie jesteśmy w stanie powalczyć. Cele na ten sezon pokrzyżował nam pierwszy mecz z Zalasem. W kolejnych spotkaniach nie mogliśmy grać na swoim boisku, co wpłynęło na nasze wyniki. Kwestia awansu do okręgówki w tych rozgrywkach rozstrzygnie się pomiędzy Fablokiem Chrzanów i Arką Babice. Według mnie ligę wygrają ci pierwsi. Słyszałem, że dokonują pewnych wzmocnień. Inna sprawa, to wstyd, że taki klub gra tylko w A-klasie - mówi Marek Wideł.
W zespole UKS zaprezentowali się dwaj nowi zawodnicy: wracajacy po pięcioletniej przerwie Damian Barcik oraz Paweł Grabowski (bez klubu).

W innych meczach kontrolnych:

Tęcza Tenczynek - Wolanka Wola Filipowska 1-0
1-0 Jan Korbiel

KS Chełmek - Piast Bieruń 1-0
1-0 Jakub Sidor

Ruch Młoszowa - Błyskawica Myślachowice 3-6

Promyk Bolęcin - Tempo Płaza 3-3

Polonia Luszowice - Wisełka Rozkochów 3-4


Wisła Jankowice - Zryw Brodła 7-2

Nadwiślanin Gromiec - Przeciszovia Przeciszów 1-6

Start Kamień - Tęcza Piekary 1-3

Zagórzanka Zagórze - Lotnik Kryspinów 4-2

LKS Żarki - Fablok Chrzanów 8-6

Zobacz również: Głupie błędy zdecydowały o porażce trzebińskich piłkarzy