Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Jubilaci dostali koce. Mieli się pod nimi poprzytulać

06.03.2018 20:00 | 2 komentarze | 5 436 odsłon | Marek Oratowski

Lampką szampana uczcili jubileusze małżeńskie seniorzy z gminy Libiąż. Dostali podczas wtorkowej uroczystości kwiaty, medale i koce.

2
Jubilaci dostali koce. Mieli się pod nimi poprzytulać
Toast za kolejne pomyślne lata wznoszą Janina i Józef Skoczylasowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubilatom życzenia złożyli burmistrz Jacek Latko, jego zastępca Hubert Szumniak oraz przewodnicząca rady miejskiej Bogumiła Latko.

- Dostajecie państwo koce, ale obowiązkowo musicie pod nimi wieczorem poprzytulać - żartował Jacek Latko.

Jubilaci przekonywali, że pół wieku minęło, jak z bata strzelił.
- A wydaje się, że nie tak dawno zaprosiłem na spacer przyszłą żonę w Katowicach. Ja mieszkałem w hotelu robotniczym, ona na pobliskim osiedlu. Po ośmiu miesiącach braliśmy już ślub - opowiadał Józef Skoczylas. Na uroczystość przyszedł w towarzystwie żony Janiny.

W sali LCK jubilaci wysłuchali koncertu, czekał też na nich poczęstunek.

Medale za 50 lat małżeństwa podczas uroczystości dostali: Krystyna i Roman Dec, Maria i Jan Głąb, Lucyna i Edward Iwaniakowie, Stefania i Fryderyk Jagoda, Krystyna i Jan Jaroszowie, Anna i Jan Jeleń, Maria i Józef Kiepura, Teresa i Adam Lechowie, Teresa i Stefan Ławczys, Stanisława i Stanisław Mańkut. Zofia i Zbigniew Mierzwa, Zofia i Julian Pająkowie, Emilia i Edward Piotrowscy, Stanisława i Jan Sermakowie, Janina i Józef Skoczylasowie, Janina i Józef Szyjka, Czesława i Stanisław Ściebur, Danuta i Józef Waligórowie, Józefa i Józef Walkoszowie, Maria i Jan Wojtyła
60-lecie wspólnego życia świętowali: Maria i Józef Baran, Zofia i Józef Basza, Maria i Wiesław Buszko, Maria i Stanisław Kaczorowscy, Łucja i Zbigniew Kasperczykowie, Stanisława i Ignacy Lelito, Irena i Józef Małkus, Teresa i Bolesław Urbańczykowie, Stanisław i Kazimiera Ziajka
Gratulacje za 65 lat małżeństwa odebrali: Stanisława i Józef Karakuła oraz Józefa i Stanisław Klimczakowie