Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Uwaga na przejazdach kolejowych. Trwa akcja policji

05.03.2018 13:47 | 3 komentarze | 7 666 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 13:57

- Chcemy edukować kierowców, ale gdy ktoś rażąco naruszy przepisy, dostanie mandat - ostrzega Katarzyna Dąbkowska z KPP w Chrzanowie. W poniedziałek do nocy funkcjonariusze będą kontrolować strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe w powiecie chrzanowskim.

3
Uwaga na przejazdach kolejowych. Trwa akcja policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zresztą nie tylko tu. Działania chrzanowskich mundurowych to część ogólnopolskiej akcji prowadzonej wspólnie z PKP PLK i Strażą Ochrony Kolei.

- 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w 2017 r. to efekt lekceważenia przez kierowców znaku stop, czerwonych świateł sygnalizatorów, wjazdów pod opadające rogatki. Aby eliminować negatywne zachowania, w poniedziałek 5 marca policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei sprawdzają bezpieczeństwo na wybranych przejazdach w całej Polsce - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

W powiecie chrzanowskim nie ma wielu tego typu zdarzeń.

- Wypadki na przejazdach kolejowych zawsze są tragiczne w skutkach. W zderzeniu z pociągiem człowiek, nawet w samochodzie, ma praktycznie zerowe szanse na przeżycie. Podczas dzisiejszych działań chcemy to wszystkim uświadomić - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Kontrole mają zmusić do myślenia zarówno kierowców, jak i pieszych.

- Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie nieprawidłowości. Chodzi przede wszystkim o edukację, ale kontrola może się też skończyć mandatem. Wszystko zależy od przewinienia - podkreśla Dąbkowska.