Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Mieszkańcy pożegnali zmarłego burmistrza Trzebini (ZDJĘCIA)

01.03.2018 18:15 | 0 komentarzy | 14 192 odsłon | Anna Jarguz


Rodzina, przyjaciele, współpracownicy, mieszkańcy - setki osób wzięły udział w czwartek w pogrzebie burmistrza Adama Adamczyka. Ciało pochowano na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie. Wcześniej w Bazylice Mniejszej w Trzebini odbyła się msza święta.

0
Mieszkańcy pożegnali zmarłego burmistrza Trzebini (ZDJĘCIA)
W czwartek 1 marca odbył się pogrzeb zmarłego burmistrza Adama Adamczyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jego uśmiech, zaradność, otwartość - między innymi te cechy pozwalały mu znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. Adam zawsze się starał służyć pomocą tam, gdzie była ona potrzebna. Nad trumną pochylają się syn, córka, rodzina, my wszyscy. Niech ten gest będzie pożegnaniem i podziękowaniem za Twoją obecność wśród nas, która nie kończy się fizycznym rozstaniem - powiedział ks. Piotr Żydek, gospodarz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini.

Podczas kazania wspomniano słowa jego syna Roberta tuż po śmierci taty. Burmistrz Adamczyk zdawał sobie sprawę, że operacja, jaka go czeka, będzie trudna. Ale miał w sobie dużo wiary. Wiedział, że musi walczyć, bo ma dla kogo żyć. Przypomniano też o jego hojnym sercu. Przez całe życie się dzielił. Nie tylko rzeczami materialnymi, ale również wiedzą i doświadczeniem.

Burmistrz Adam Adamczyk zmarł w niedzielę 25 lutego w jednej z warszawskich klinik.