Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Już wkrótce zacznie powstawać nowa droga

28.02.2018 12:54 | 0 komentarzy | 9 706 odsłon | Michał Koryczan

W marcu powinna się wreszcie rozpocząć długo oczekiwana budowa obwodnicy Babic i Wygiełzowa.

0
Już wkrótce zacznie powstawać nowa droga
Obwodnica rozpocznie się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 780 z ul. Piłsudskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć od podpisania umowy na powstanie nowej szosy minął ponad rok, roboty do dziś się nie zaczęły. Wszystko przez przeciągające się zatwierdzenie projektu budowy obwodnicy. To efekt m.in. zastrzeżeń Ministerstwa Infrastruktury dotyczących przebiegu drogi serwisowej przy obwodnicy. Pismo w sprawie ostatecznych ustaleń trafiło do resortu, który wydał stosowną zgodę.

Jak informuje wójt Babic Radosław Warzecha, wojewoda małopolski może teraz bez przeszkód wydać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

W marcu powinna się rozpocząć budowa obwodnicy Babic i Wygiełzowa. Zgodnie z planem prace mają się zakończyć w październiku tego roku.

Nowa szosa ma kosztować 17 mln zł. 85 procent wydatków pokryją fundusze unijne, resztę da województwo oraz gmina Babice (dołoży milion złotych). Wybuduje ją spółka Skanska.

Obejście ma rozwiązać problem korków w Babicach, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 780 i 781. Każdego dnia przejeżdża tamtędy kilkanaście tysięcy aut.

Obwodnica o długości 4,8 km rozpocznie się w Wygiełzowie (na skrzyżowaniu szosy wojewódzkiej 780 z ul. Piłsudskiego), następnie pobiegnie południową częścią gminy, przetnie trasę 781 na Zator, dalej poprowadzi w kierunku północno-wschodnim, by włączyć się w drogę 780 (po wschodniej stronie Babic).

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.