Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Służba w straży dla młodych nie jest obciachem, ale przygodą

24.02.2018 20:00 | 0 komentarzy | 3 812 odsłony | Marek Oratowski

Kilkunastu nastolatków złożyło w sobotę ślubowanie w strażnicy OSP Libiąż. Stali się tym samym pełnoprawnymi członkami młodzieżowej drużyny pożarniczej. Dlaczego postanowili założyć mundur?

0
Służba w straży dla młodych nie jest obciachem, ale przygodą
Ślubowanie było dla młodych strażaków dużym przeżyciem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ślubowanie najmłodszego narybku było pierwszym punktem zebrania podsumowującego miniony rok w OSP Libiąż. Wszyscy dorośli podkreślali, że cieszą się z młodych, którzy przychodzą do strażnicy.

- Przez rok uczestniczyli w zajęciach. Zaczynało dwudziestu, do ślubowania doszło dwunastu. Nie wszyscy wytrzymali tempo zajęć. Zwykle spotykaliśmy się co tydzień, a przez ferie nawet codziennie. Dzięki temu na przykład bardzo dobrze znają już nasze średnie auto gaśnicze oraz zasady pierwszej pomocy. Widać, że złapali bakcyla. Zamówiliśmy im mundury koszarowe - opowiada Krzysztof Sadowski, naczelnik libiąskiej jednostki.
Młodzi strażacy mają sporo zapału.

- Wujek jest strażakiem, więc mnie zachęcił. Lubię pomagać. Działam też jako wolontariusz w "Szlachetnej paczce" - stwierdził 13-letni Cyprian Frączek.

- Przyszłam za namową kolegi. W strażnicy spodobało mi się od pierwszego dnia. Zamierzam się jak najwięcej nauczyć, by w przyszłości jeździć do akcji. Chcę udowodnić, że dziewczyny też dużo potrafią - stwierdziła jego koleżanka Zofia Gawlik, uczennica SP nr 4.

Oprócz nich ślubowanie złożyli: Karolina Konieczna, Oliwia Gałuszka, Borys Starzycki, Filip Niemczyk, Damian Gros, Jakub Ptasznik, Patryk Rostecki, Paweł Gwóźdź, Mateusz Sadowski i Kacper Malczyk.