Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pobiegnij wilczym tropem

23.02.2018 15:34 | 8 komentarzy | 2 296 odsłony | Michał Koryczan

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym" po raz pierwszy zagości w Chrzanowie. Chętni, by w nim wystartować wciąż mają na to szansę.

8
Pobiegnij wilczym tropem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza organizowana jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Premierowa edycja biegu organizowanego w różnych zakątkach kraju odbyła się sześć lat temu. W tym roku po raz pierwszy zagości w Chrzanowie.

- Mamy sporo osób z naszego terenu, które biegają regularnie. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w tę ogólnopolską imprezę i również w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych - mówi Agnieszka Bąk z Urzędu Miejskiego w Chrzanowie.

Bieg na dystansie 1963 metrów odbędzie się w niedzielę 4 marca, na terenie leśnictwa Kroczymiech. Start o godz. 12. Po jego zakończeniu planowany jest piknik historyczny w ośrodka nad stawem Szymalówka.

Zapisy przyjmowane są do środy, 28 lutego na stronie internetowej www.chrzanow.pl/tropemwilczym/. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje na temat imprezy.

- Uczestnicy oprócz koszulki i medalu otrzymają niespodziankę: czapkę rogatywkę polową - wzór 37, najbardziej charakterystyczne nakrycie w wojsku od 1937 roku - informuje Agnieszka Bąk.