Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Masz uwagi do planowanej inwestycji w elektrowni? Zgłoś je

21.02.2018 13:35 | 0 komentarzy | 3 003 odsłony | Anna Jarguz

W czwartek, 22 lutego, mija termin składania wniosków do oceny oddziaływania na środowisko modernizacji bloków nr 1 i 2 w trzebińskim zakładzie. Chodzi o możliwość spalania tam nie tylko węgla, ale również odpadów. Wiele osób jest temu przeciwnych.

0
Masz uwagi do planowanej inwestycji w elektrowni? Zgłoś je
Leszek Krzemień, dyrektor elektrowni, informował uczestników wtorkowego zebrania w Myślachowicach o planach zakładu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek odbyło się kolejne zebranie w tej sprawie. Tym razem przedstawiciele inwestora spotkali się z mieszkańcami w Myślachowicach. Ludzie są podzieleni. Wielu nie chce dopuścić do realizacji inwestycji.

- Mieszkańców najczęściej się roluje. Wy bierzecie za to pieniądze, ale to my będziemy musieli tu żyć. Pytanie, co poza smrodem, będziemy z tego mieli? Czy dostaniemy za darmo prąd i energię elektryczną? - padło pytanie z sali.

- Przecież to nie są jakieś oszołomy, które chcą nam zrobić na złość. Ten strach wynika z braku informacji. Ludzie trochę rozsądku. Popatrzmy, czym palimy w piecach! - to kolejny głos w dyskusji.

Uwagi i wnioski do oceny oddziaływania na środowisko można składać do czwartku, 22 lutego. Należy to zrobić w formie pisemnej, wysyłając pismo na adres urzędu miasta lub elektronicznej na adres e-mail: ochrona.srodowiska@um.trzebinia.pl albo za pomocą ePUAP. Inwestor będzie się musiał do nich ustosunkować. Potem dokument znów zostanie wyłożony do wglądu.


O założeniach inwestycji, paliwie alternatywnym, emisji zanieczyszczeń, transporcie odpadów, obawach mieszkańców przeczytasz w aktualnym 8. wydaniu „Przełomu". Zapraszamy do lektury elektronicznego (TUTAJ) i papierowego wydania gazety.