Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Akcja CBŚ w Chrzanowie (WIDEO)

15.02.2018 10:07 | 5 komentarzy | 17 358 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Nielegalną linię do produkcji papierosów zlikwidowali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymane zostały dwie osoby.

5
Akcja CBŚ w Chrzanowie (WIDEO)
Zabezpieczone papierosy. FOT. CBŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Papierosy bez polskich znaków akcyzy były produkowane w hali na terenie Chrzanowa. Okna były zamalowane farbą. Dlatego postronne osoby nie miały pojęcia, że w środku odbywa się nielegalny proceder.

- W magazynie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Tam też funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 600 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były oznaczone znakami towarowymi znanych marek przemysłu tytoniowego. Część była zapakowana w pudełka przygotowane do dalszego transportu. Na trop nielegalnej linii produkcyjnej wpadli funkcjonariusze CBŚP w Bielsku-Białej i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego - informuje biuro prasowe CBŚP.

To nie była jedyna akcja wymierzona w przestępczość akcyzową. W środę podobne działania policjanci CBŚP i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili także w Mysłowicach i Mikołowie. W pierwszym przypadku zlikwidowali miejsce, w którym papierosy były pakowane. W drugim przechwycili wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu. W sumie podczas wszystkich trzech działań zabezpieczono ponad 3,6 mln sztuk nielegalnych papierosów, maszyny do pakowania i foliowania oraz samochody ciężarowe.

- W wyniku nielegalnej działalności Skarb Państwa mógł zostać uszczuplony o ponad 3,5 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków i ceł - wyjaśnia biuro prasowe.