Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To koniec akcji protestacyjnej?

31.01.2018 11:29 | 1 komentarz | 5 361 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Nie będzie strajku ostrzegawczego pielęgniarek. Udało im się porozumieć z dyrekcją chrzanowskiego szpitala w sprawie podwyżki. Pozytywnie zakończyły się też rozmowy przedstawicieli dwóch innych związków zawodowych.

1
To koniec akcji protestacyjnej?
Akcja protestacyjna trwała od kilku miesięcy. W przypadku braku porozumienia miało dojść do strajku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, NSZZ „Solidarność" oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia reprezentują ponad 700 pracowników Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Protestowali, domagając się nie tylko wzrostu wynagrodzeń (spory zbiorowe trwają od 2015 r.), ale także określenia planu rozwoju placówki na kolejne lata i utrzymania dotychczasowego zakresu usług medycznych.

- W trakcie ostatnich spotkań wypracowano stanowisko pozwalające na zawarcie porozumień płacowych, skutkujących podwyższeniem wynagrodzeń reprezentowanej grupy pracowników szpitala jeszcze w tym roku - mówi Waldemar Stylo, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Dopiero po podpisaniu porozumień, akcja protestacyjna zostanie zakończona, a ze szpitala znikną plakaty, które o niej informują.