Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w II LO

26.01.2018 11:15 | 1 komentarz | 2 346 odsłony | Aneta Solińska

12 stycznia, podobnie jak w poprzednich latach zorganizowaliśmy aukcje przedmiotów przekazanych (i wykonanych) przez nauczycieli, uczniów, przyjaciół szkoły. Przedmioty unikatowe, niepowtarzalne, powstałe z pasji tworzenia, wyrażające osobowość autora, odkrywające przed nami jego hobby i zdradzające pomysłowość... zostały wylicytowana na łączną kwotę 1 458,78 zł!

 

1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w II LO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Legendą licytacji od kilku lat jest ciasto pieczone przez profesor Izabelę Ciołczyk. Jednak, tym razem nie ono uzyskało najwyższą cenę, lecz przekazana przez profesorkę Agnieszkę Rusek koperta z nieznana zawartością. Sekret poznała klasa 1a - za cenę 180 zł!

Ciasta zarówno pani Ciołczyk jak i profesorki Gabrieli Woskowicz zostały wylicytowane za 140zł (każde).

Emocje wzrosły wraz z pojawieniem się na aukcji kalendarza ze zdjęciami powstałymi w ramach projektu II Liceum w obrazach wielkich mistrzów. Uzyskał on cenę 67 zł., wylicytowała go klasa 2e.

Podobnie jak w poprzednich latach dużym zainteresowaniem cieszyły się fotografie i rysunki. W tym roku możemy poszczycić się posiadaniem prac pana Marka Kowalskiego (FotoKowalski), który przekazał nam 5 prac dokumentujących chrzanowską rzeczywistość.

Mielismy również prace pan Karola Mroziewskiego i pana Roberta Rejdycha. Rysunek specjalnie na aukcję wykonała uczennica Julia Dziadowiec.

Na licytację trafiły również prace wykonane w Zakładzie Karnym w Trzebini, w ramach terapii zajęciowej.

Pan dyrektor Andrzej Bieda, jak co roku, wsparł naszą inicjatywę przekazując zaprojektowany przez siebie kubek - ze zdjęciem i pozdrowieniem „Się ma!" - wylicytowała go klasa 1c.

Uczniów realizujących rozszerzenia z chemii i fizyki ucieszył fakt pojawienia się na aukcji rzeczy przekazanych przez profesorki: Wiolettę Gajdę i Bogusławę Kidawską.

Oprócz wymienionych, na licytacji znalazły się przedmioty przekazane przez profesorki: Ewę Dzierwę, Annę Kozioł, Monikę Gołębiowską, Anetę Solińską, Iwonę Ochodek-Szpak, Agatę Żywińską, Edytę Rokitę, Ewelinę Furmanik, Anetę Mulkę, Mirosławę Przeworowską-Kawalę, Mirosławę Sojkę, Alicję Trębacz, Monikę Włodarczyk, Grażynę Jakóbik; prace plastyczne: Julii Dziadowiec, Weroniki Krajnik, Julii Korzec, Anety Kopeć, pierniki upieczone przez uczennice klasy 1c; pani Nadii Siemek.

Licytacja została przygotowana przez profesorkę Anetę Solińską, mistrzem logistyki okazała się Julia Dziadowiec. Do organizacji i prowadzenia Aukcji włączyli się: Weronika Tomaszek, Krystian Burek, Katarzyna Bochenek, Anna Karelus, Natalia Kaczor, Weronika Kępa, Weronika Krajnik, Karolina Odrzywołek, Wiktoria Germek.

W licytacji wzięły udział wszystkie klasy!!!
Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły, którzy wsparli inicjatywę, łącząc tym samym młodzież i dorosłych ideą pomocy charytatywnej.
Dziękujemy!