Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Burmistrz otwierał halę, bo nie miał kto tego zrobić

09.12.2017 22:29 | 1 komentarz | 2 581 odsłony | Adam Banach

Hala sportowa w Alwerni była areną zmagań w Halowych Mistrzostwach PPN Chrzanów trampkarzy i juniorów. Z awansu do etapu rejonowego cieszyły się ekipy Górnika Libiąż i MKS Trzebinia.

1
 Burmistrz otwierał halę, bo nie miał kto tego zrobić
Oskar Chechelski (przy piłce) strzelił dziewieć bramek w turnieju trampkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hala w Alwerni nie doczekała się hucznego otwarcia i przecięcia wstęgi przez burmistrza. Tomasz Siemek otwarcia dokonał dzisiaj. To właśnie on, jako pierwszy dotarł na obiekt na kwadrans przed planowym rozpoczęciem rywalizacji trampkarzy i wpuścił zawodników do środka.

Wcześniej zmarznięci zawodnicy pięciu drużyn długo czekali aż ktoś pojawi się na obiekcie. Zawody rozpoczęły się więc z małym poślizgiem. Trzeba było czekać bowiem jeszcze na menagera obiektu, który miał klucze do pozostałych pomieszczeń.

Remis z Trzebinią i porażka z Libiążem z grona faworytów szybko wyeliminowała Fablok. Jako kolejni szans na wygraną pozbawili się gracze z Trzebini, którzy w końcówce stracili bramkę z Ciężkowianką i zremisowali 1-1. Punktów nie tracił natomiast Górnik Libiąż, który po trzech meczach był już pewny wygranej. W ostatnim zremisował z MKS Trzebinia 2-2 i zakończył rywalizację trampkarzy bez porażki awansując tym samym do Halowych Mistrzostw Małopolski Zachodniej. Największa w tym zasługa Oskara Chechelskiego, który strzelił dziewięć z dziesięciu goli Górnika.

Ekspresowo przebiegła walka w kategorii juniorów. Brały w niej udział tylko trzy drużyny. Zarówno Trzebinia jak i Victoria Jaworzno pokonały Gromiec i na koniec spotkały się w bezpośrednim pojedynku. Victoria objęła prowadzenie, ale to MKS w kolejnych minutach przejął inicjatywę i wygrał ostatecznie 7-2 zapewniając sobie zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwo w turnieju. Trzy bramki do tytułu króla strzelców wystarczyły zawodnikowi MKS Trzebinia Pawłowi Celińskiemu.