Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak czyścić pędzle do makijażu?

06.12.2017 11:03 | 0 komentarzy | 1 610 odsłona | Joanna Żołnierkiewicz

Artykuł sponsorowany

Aby wykonać nieskazitelny makijaż wykorzystujemy przeróżne przybory - najczęściej pędzle. Dzięki nim uzyskuje się dobrze prezentujący się make-up, bez brudzenia rąk. Choć dłonie pozostają czyste, to tego samego nie można już powiedzieć o tych akcesoriach. A niestety o myciu pędzli bardzo często zapominamy... Dlaczego powinno się je regularnie czyścić? I w jaki sposób?

0
Jak czyścić pędzle do makijażu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pędzle do makijażu codziennie mają styczność z kosmetykami i naszą cerą. Na ich włosiu pozostają więc bakterie, martwy naskórek, sebum, zanieczyszczenia, a czasem także kurz. Niemyte akcesoria są wobec tego przytulnym miejscem dla rozwoju mnóstwa zarazków. A z tym wiąże się wiele niebezpieczeństw, głównie dla naszej buzi. Używając brudnych pędzli, nietrudno o wypryski, trądzik, infekcje, podrażnienia i uczulenia.

W jaki sposób i jak często czyścić te akcesoria?

Pędzle, które są wykorzystywane do aplikacji mokrych kosmetyków (np. podkład, korektor) powinny być myte przynajmniej co drugi dzień, a najlepiej codziennie. Z kolei przeznaczone do nanoszenia specyfików sypkich (bronzer, puder itp.) mogą być czyszczone rzadziej - co 1-2 tygodnie.

Jak to wykonać? Najpierw należy namoczyć główkę z włosiem w wodzie, unikając zawilgocenia metalowej skuwki. Następnie nanosi się odpowiedni preparat do czyszczenia i delikatnie pociera. Później włosie spłukuje się wodą (dobrze też użyć sprayu dezynfekującego). Pędzle osuszamy czystą ściereczką i pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia w pozycji leżącej.

Najlepszymi preparatami pomocnymi w ich myciu są szare mydło, szampon dla dzieci, olejek lub specjalne płyny oferowane przez wiele marek kosmetycznych. Do oczyszczania akcesoriów warto też wykorzystać specjalne przyrządy, jak silikonowa łapka marki Makeup Revolution.

Wszystkie niezbędne produkty do mycia pędzli znajdziesz na MakeUp.pl.

Artykuł sponsorowany