Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Wygrali dla kontuzjowanego kolegi

02.12.2017 22:30 | 0 komentarzy | 3 628 odsłony | Adam Banach

Zawodnicy UKS Górnik Libiąż wywalczyli w sobotę Halowe Mistrzostwa Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów w kategoriach młodzików i juniorów młodszych

0
Wygrali dla kontuzjowanego kolegi
Górnik Libiąż, który wygrał w kategorii juniorów młodszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym sezonie mistrzostwa Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów w młodzieżowych kategoriach organizowane są w hali sportowej w Alwerni. Nowo oddany do użytku obiekt nie jest jednak wymarzonym do tego typu imprez.

Na parkiecie zawodnicy ślizgali się równie dobrze jak na otwartym dziś lodowisku w Chrzanowie, brak tablicy wyników utrudniał śledzenie rywalizacji, a konstrukcja dachu i materiał z jakiego jest wykonany skutecznie utrudnił prowadzenie konferansjerki. Dźwięk odbija się tam bowiem we wszelkie możliwe strony.

Brakuje także odpowiedniego miejsca na stolik sędziowski co wyeliminuje organizację jakichkolwiek poważnych spotkań futsalu czy piłki ręcznej w przyszłości.

W sportowej rywalizacji w grupie młodzików najlepszy okazał się Górnik Libiąż, który w finale wygrał 2-1 z MKS Trzebinia. Wcześniej zespół prowadzony przez Bartłomieja Kosowskiego (w zastępstwie Jakuba Korby) wygrał „grupę śmierci" gdzie mimo bezpośredniej porażki okazał się lepszy od Fabloku, a także AP 21 i Zagórzanki. Królem strzelców został Mateusz Kosowski z Libiąża, dzięki którego bramkom zespół wygrał w finale.

Sporo siłowych pojedynków i mocnych strzałów można było zaobserwować w rywalizacji juniorów młodszych. Od stawki nieco odstawała Nadwiślanka Okleśna debiutująca w tego typu turnieju. Walka o mistrzostwo rozstrzygnęła się pomiędzy Victorią Jaworzno, MKS Trzebinia i Górnikiem Libiąż. Wygrali ci ostatni, którzy punkty stracili tylko remisując 2-2 z Victorią.

- Chcieliśmy wygrać ten turniej. Wiedzieliśmy, że jesteśmy mocni technicznie, ale będziemy odstawać w pojedynkach siłowych. Szło mi dziś w ataku i cieszę się, że strzelone bramki pomogły zespołowi. Grało się bardzo fajnie choć muszę przyznać, że łatwiej niż w tradycyjnych rozgrywkach futsalowych. Wygraną dedykujemy naszemu koledze Mikołajowi Galistlowi, który złamał nogę na ostatnim meczu ligowym, a w Alwerni wspierał nas dopingiem z trybun - powiedział najlepszy strzelec w kategorii juniorów młodszych Oskar Chechelski z Górnika Libiąż.

W sobotę, 9 grudnia o prymat w PPN Chrzanów w Alwerni powalczą drużyny trampkarzy i juniorów starszych. Zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych zagrają w styczniu w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej.