Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dyrektor chrzanowskiego sądu zatrzymany

27.11.2017 14:27 | 14 komentarzy | 17 646 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W poniedziałek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanych zostało kolejnych 10 osób, które mogą być zamieszane w sprawę przywłaszczenia blisko 25 milionów na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Wśród nich jest Dyrektor Sądu Rejonowego w Chrzanowie.

14
Dyrektor chrzanowskiego sądu zatrzymany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy chrzanowskiego sądu o zatrzymaniach dowiedzieli się z mediów. Podobnie jak prezes sądu Grażyna Lipa. Nie wypowiada się jednak w tej sprawie. Dziennikarzy odsyła do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.
Informacje o tym, że wśród zatrzymanych osób jest dyrektor SR w Chrzanowie, potwierdza Prokuratura Krajowa.

- Aktualnie w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób prowadzone są przeszukania. Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, usłyszą zarzuty i zostaną przesłuchane w charakterze podejrzanych. Następnie zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu albo innych środków zapobiegawczych - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

W związku z dzisiejszymi zatrzymaniami dyrektorów krakowskich sądów minister sprawiedliwości podjął decyzję o ich natychmiastowym odwołaniu. Odwołani zostali dyrektorzy: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu.