Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pamiętając o bohaterze hufca

17.11.2017 14:23 | 0 komentarzy | 1 627 odsłona | Paweł Walesic

28 października obchodziliśmy rocznicę urodzin bohatera chrzanowskiego hufca ZHP, dh. dr. Zdzisława
Krawczyńskiego.

0
Pamiętając o bohaterze hufca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po południu jednostki naszego hufca zebrały się na cmentarzu w Chrzanowie, aby wspólnie świętować tę uroczystość. Przeszliśmy na grób druha Krawczyńskiego, gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze.

Druh komendant powiedział parę słów o bohaterze oraz podziękował wszystkim za obecność, mimo deszczowej pogody.

Członkowie Komisji Historycznej - druhowie Wacław Chudzikiewicz, Jacek Kania i Janusz Krupnik - oprowadzali nas po grobach instruktorów, którzy odeszli na wieczną wartę. Była to wyjątkowa podróż w przeszłość. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz historii naszego hufca.

Odwiedzając poszczególne groby zapalaliśmy znicze i zostawialiśmy pamiątkowe chorągiewki. Pochylając się nad grobami zmarłych zdaliśmy sobie sprawę, ile osób przed nami budowało historię harcerstwa w Chrzanowie.

Po odwiedzeniu wszystkich grobów, przeszlismy do harcówki hufca, gdzie razem z seniorami mogliśmy poznać piosenki autorstwa samego druha Krawczyńskiego i przypomnieć sobie patriotyczne pieśni.

Korzystając z okazji Komisja Historyczna oprowadziła nas po Izbie Pamięci, która na co dzień jest zamknięta. Mogliśmy zobaczyć pamiątkowe zdjęcia, historyczne przedmioty, plany pracy. Po wspólnie spędzonym czasie zawiązaliśmy krąg i odśpiewaliśmy „Bratnie słowo".

Kolejne spotkanie już za rok!