Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarze pytają: wybory blisko, gdzie nasze boisko?

14.11.2017 17:37 | 13 komentarzy | 6 251 odsłon | Marek Oratowski

Piłkarze Ruchu Młoszowa wywiesili na ogrodzeniu boiska na Wodnej, gdzie grają mecze w roli gospodarzy, trzyczęściowy baner. Domagają się budowy obiecanego obiektu sportowego w swojej miejscowości.

13
Piłkarze pytają: wybory blisko, gdzie nasze boisko?
Piłkarze i działacze czekają na plac gry. Taki baner wywiesili przed meczem z Olszynami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Baner pojawił się podczas meczu Młoszowej z Olszynami.

- Zostaliśmy usunięci z zespołu pałacowo-parkowego na przełomie roku 2012 i 2013. Przez dwa i pół sezonu graliśmy kompletnie bez swojego obiektu. Teraz mamy umowę użyczenia boiska na Wodnej. O ile drużyna seniorów jest mobilna i może dojeżdżać, to konieczność trenowania poza Młoszową jest problemem dla grających w zespołach dziecięcych, którym nie wystarcza już orlik. Dlatego zaczynają nam się ci chłopcy kruszyć, bo nikt nie puści dziecka autobusem z przesiadką, a nie wszyscy rodzice mogą ich dowozić. A Młoszowa to przecież największe sołectwo w gminie - przedstawia realia prezes Ruchu Młoszowa Zbigniew Zając.

Przypomina, że temat budowy boiska ciągnie się od 20 lat. Ostatnio do gminy wpłynęła petycja w tej sprawie. Sprawę podjęła sołtys Młoszowej i radna Bożena Adamczyk.

- Teren gminny pod boisko już jest, potrzeba tylko decyzji o rozpoczęciu inwestycji. Bo deklaracji w tej sprawie padło wcześniej wiele - dodaje prezes. Mówi, że popiera inicjatywę zawodników dotyczącą wywieszenia banera.
Co na to przedstawiciele gminy?

- Osobiście żadnych obietnic dotyczących boiska nie składałem. Ostatnio byłem na zebraniu w Młoszowej i większość mieszkańców widziała inne potrzeby, niż budowa boiska. W przygotowywanym projekcie przyszłorocznego budżetu nie ma funduszy na ten cel. Jeśli jednak radni dojdą do wniosku, że taką inwestycję trzeba zacząć realizować od razu,będziemy to robić. Jednak takie zadanie potrwa 2-3 lata - przewiduje wiceburmistrz Jarosław Okoczuk.